Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan buktam meg?

Jogosan buktam meg?

Figyelt kérdés

A minap vizsgáztam vezetésből , a belső sávon haladtam egy 100m-es szakaszon mert a külsőbe nem tudtam kimenni a mellettem lévő forgalomtól . A külső sáv megszűnt viszont én meg mentem tovább a belsőbe.

Bukásom oka : nem engedtem ki a külső megszűnő sáv sofőrjét magam elé és be kellett fékeznie emiatt veszélyes közlekedési helyzetet okoztam.


2022. febr. 5. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Én anno úgy tanultam hogy nem a sávot váltónak van elsőbbsége. Szerintem csak penzt akart.
2022. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak és kizárólag emiatt buktál meg, az nem volt jogos.
2022. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Önmagában emiatt nem kellett volna.

A vizsgapapíron mit/miket húzott be?

Semmi nem kötelez rá, hogy a megszűnő sávot használót úgy engedd be, hogy még fékeznie sem kelljen, ha jól értelmezem a helyzetet, teljes mértékben neked volt elsőbbséged. Lakott területen belül még csak nem is kötelességed mindig kihúzódni a külsőbe (lakott területen kívül természetesen igen!). Ha tényleg kb 100 méter múlva meg is szűnik az a sáv, egyenesen nem érdemes kihúzódni oda.

Amúgy ahogy mondják, attól még, hogy te nem tartod jogosnak a bukást, semmi nem változik, érdemi jogorvoslati lehetőséged nincsen.

2022. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem értelmetlen a kérdésem mert sáv váltáskor nekem volt elsőbbségem és az elsőbbség adás tábla is kint volt a másiknak vissza mentem később megnéztem a helyet.... Az egy másik dolog hogy végig a belső sávban haladtam ez is nyilván oka lehetett de ez nem lett elmondva nekem konkrétan .
2022. febr. 5. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Emiatt szólni kellett volna, hogy nem indokolja a bukást... a külső sáv megszűnik, ez elő van jelezve táblákkal és burkolati jelekkel. Aki onnan be akart jönni eléd, neki elsőbbségadási kötelezettsége volt és ha ezért neki fékezni kellett, hát sajnálatos. Nem voltál köteles beengedni és lemondani az elsőbbségről.


Ez egyéni elbírálás volt, amit nem lehetne csinálni.

2022. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Csak olyan autóval vizsgazzatok amiben van kamera.


Akkor nincs kérdés...

2022. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett volna beengedd? Neked van elsőbbséged, ha te magadtól beengeded mert pl kocsisor van mögötted és esélye se lenne máshogy az okés, az jófejség, de nem kötelező....



Úgyhogy nem, nagyon nem jogos a bukás.

2022. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

" mert sáv váltáskor nekem volt elsőbbségem "

Na most sávot váltottál vagy haladtál a belső sávban?

2022. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömet azért buktatták meg, mert "nem jól veszi be a kanyarokat".

Akármilyen okkal megbuktathat, ha olyan kedve van, kenőpénz nélkül sajnos ma már nem megy a vizsga szinte sehol.

2022. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem lehetett a bukás oka. Mi van a vizsgalapra írva? Milyen hibapontokat írtak be?
2022. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!