Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy rendszeresen szűrik az ittas vezetőket?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani ezt, hogy hú de komolyan veszik és milyen gyakran végeznek ellenőrzéseket.

6 éve vezetek, közel 160ezer kilométert vezettem le, eddig kb 3-5 rendőri ellenőrzésem volt és NULLA szondáztatás.

Szerintem ez elég aggályos, hogy ha én ennyi idő alatt nem futottam bele szondáztatásba, akkor hány ittas vezető ússza meg.

Nem kellene gyakrabban ellenőrizni?



2022. febr. 3. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 2 év alatt volt már 2 szondáztatás, amikor csak azért álltak egy elkerülhetetlen szakaszra, hogy mindenkit szondáztassanak... És ez a kettő, az ország két végén volt. Megfélemlítésnek évente 1-2-szer kéne minimum véletlenszerű időpontban és helyen városon belül szerintem.
2022. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Plusz az is jó amit ugyan csinálnak, de nagyon ritkán. Egy szintén elkerülhetetlen szakaszta ki küldenek 20-30 rendőrt 5-6 szondával és minden arra járót megfújatnak.
2022. febr. 3. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Fene tudja, szerintem ember sincs nagyon rá. Kevés a rendőr. De egyébként függhet a szerencsétől is.


Engem 2 évvel ezelőttig 10 éve nem állított meg rendőr, akkor szonda volt, rá 2 hónapra ismét. Kiszámíthatatlan.


Viszont nyilván ezt kell kommunikálni nekik, mégsem mondhatják hogy sz.runk a közlekedőkre😃


Azt is tolják hogy ha baj van 112 meg miegymás, aztán b.sznak az emberre, ez egyébként az összes szervre vonatkozik. Úgyhogy azt hogy mit mondanak nem kell elhinni, ezt kommunikálják, mert ezt kell nekik.

2022. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg az ilyen útszélére kiállós kurválkodásukat be kéne már fejezni, vagy csökkenteni. És takarodhatnának dolgozni, a főúton kinn állnak és verik a lőcsöt, de mikor bejöttek hozzánk az autót ellopni 1-óra alatt értek ki...
2022. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha vidéken vezetsz akkor simán összejön 10 év és több 100e km anélkül, hogy rendőr megállítson.


Engem az ország másik végén állítottak meg éjjel egy faluban mert rendszám alapján kiszúrták, hogy nagyon nem odavalósi vagyok.

Ezt leszámítva kb 10 éve állítottak meg utoljára.

Szondázás meg a fent említett esetnél volt életemben először.


Szóval simán lehetne nálunk mászkálni jogsi nélkül besörözve mert nagyon minimális az esélye annak, hogy lebukj.

2022. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Igen, és? Annyira örülnél meg örömöt okozna neked, ha minden héten megállítanának?
2022. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
6-os elhiheted hogy van olyan beteg mazochista munkanélküli aki ráér megállni ezeknek félórára :D
2022. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!