Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hülyeséget csináltam a lassítá...

Hülyeséget csináltam a lassítással? Ti haragudnátok ezért?

Figyelt kérdés

Kezdő sofőr vagyok és még nagyon tapasztalatlan az éjszakai vezetésben, főleg csúszós jeges úton. A minap el kellett mennem egy rövidebb útra, de nem mertem 60-nál többel menni. A limit 80km/h volt ezen a szakaszon. Tudom, hogy ez nagyon lassú, de a körülményeket figyelembe véve nem éreztem biztonságosnak a nagyobb sebességet a tapasztalataimhoz mérve.

Lényeg a lényeg, hogy beállt mögém egy autó és elég közelről követett, mind a belső, mind a bal oldali tükörből világított a szemembe. Tudtam, hogy én vagyok a hunyó, mert túl lassan megyek, de gondoltam, majd kielőz. Viszont nem előzőtt ki, hiába volt lehetősége többször is. Ekkor kicsit bepánikoltam, levettem a lábam a gázról és húzódtam jobbra, mikor nem jött szembe semmi és nem volt tiltva az előzés, hogy elmenjen végre. Az utolsó pillanatban előzött ki, amikor már lassacskán megálltam az autóval....

Utólag belegondolva bűntudatom van, hogy talán túlságosan lelassítottam. Ráadásul belekényszerítettem egy előzésbe, ami lehet, hogy neki nem volt kényelmes....talán ő is kezdő volt, és ezért nem mert előzni? Szerintetek hülyeséget csináltam?


2022. jan. 15. 08:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

"Lényeg a lényeg, hogy beállt mögém egy autó és elég közelről követett, mind a belső, mind a bal oldali tükörből világított a szemembe. "

Ez már egy elegendő ok arra, hogy elengedd.

Vannak iratlan szabályok.

Este vagy lemaradunk valaki mögött, vagy megelőzzük.

Olyan nincs, hogy ráállunk a hátára, folyamatosan vakítunk a tükrébe!


MINDENT jól csináltál, aki mögötted ment, na Ő egy idióta!

2022. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már... Csúszós, jeges úton még néha a 60 is sok, a kérdező meg nem tehet róla, hogy a sok agytrözst ilyenkor is száguldozik... Meg is lehet nézni a híreket... Követési távolságról gondolom meg még nem hallott.
2022. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is jó volt a reakciód, jobb indexszel tudod még egyértelműbbé tenni.


Csak annyit tennék hozzá, hogy nagy ritkán megtorlás is “jár” azért, mert lassan mentél, ezért készülj rá, hogy közel fog eléd bevágni, esetleg ráfékez. Vagy ha balfasz, akkor megpördül a csúszós úton, na az még remek.

2022. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

amit èn elvàrok ilyen helyzetben:

Szerintem jól csinàltad 90% ban, egy nagyon pici hibàztàl csak, de ez rutintalansàg. Az eleje jó. Jeges út, kevès tapasztalat, èjszaka. Nem kell szàguldoznod. (èn se tettem volna, pedig van rutinom, èn vàroson belül 30 al mentem, csúszott az autó)

1:Tedd ki a T betűt. Mert abból làtom, hogy rutintalan vagy, ès ezèrt vagy lassú. Ott màr eldöntöm hogy kielőzlek, vagy sem.

2:A lassítàs nem kellett volna. Figyeld a tükröt. Ha indexel, vàrd meg a sàv vàltàst, ès mikor màregvan a sàvvàltàs akkor lassíts be, de ne hirtelen. Nagyon szèpen làtszódik, hogy segíted a manővert, nem veszèlyezteted a màsikat, ès nem feltartani akarod. Amúgy a többi vezetèstechnikailag nàllam jó dolgolat írtàl.

2022. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
*ès mèg egy dolog:Soha ne pànikolj. Legrosszabb mert elveszel. Higgadt, tudatos előrelàtàs. Soha ne fèlj, ha van egy veszèlyhejzet, amenyire lehet a megoldàson gondolkozz,illetve egy vezetèsi trèning nagyon sokat segíthet. Èn a mai napig èvente elmegyek 1*.
2022. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Amennyire én értem, azért lassított, meg hajszolta előzésbe a másikat, mert az eleve barom módon, rátapadva, őt elvakítva ment, amit nem lett volna szabad. Amit a kérdező tett, az sima önvédelem volt, a birka követő ellen. Ha meg akarják ölni az embert, akkor bármilyen védekezés megengedett.

A 3-ason engem is gyakran úgy akarnak sötétben gyorsabb haladásra bírni az ilyen vadveszélyes környéken 120-szal haladni kívánók, hogy rám tapadnak meg elvakítanak. Amitől persze még rosszabbul tudom belátni az út mellékét, tehát még lassabban fogok menni alapból is... Az meg evidens, hogy ilyenkor nem én idegeskedem halálra magam, hanem őket idegesítem azzal, hogy még az indokoltnál is lassabban fogok menni. Semmi fékezés, csak lejjebb veszem a lábam a gázról. Főleg, mikor nem lehet előzni...

Tényleg gyakori, hogy hiába húzódok a padkára egyenes úton, akkor se előznek, csak mikor már teljesen lelassulok.

Olyan is volt már vagy kétszer, hogy hiába akartam elengedni, nem előzött, csak jött rám tapadva, meg kisütve a szemem. A körforgalomnál aztán lenyomtam egy kört, és mögé kerülve 100 m-ről rányomtam hátulról a reflektort, hogy lássa, mekkora élvezet ez. (Természetesen csak akkor, mikor más nincs látótávolságban.)

Nem jó az, ha mindig csak sikerélménye van az ilyennek, mert akkor nem nyugszik addig, míg meg nem öl valakit. Ez a mi felelősségünk, mert rendőr még az életben nem büntette meg őket ilyenért.

2022. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek! Annyira jó, hogy megnyugtattatok. November végén lett meg a jogsim, nyáron tanultam, nem vezettem hóban, jégben, ezért amikor bejött, nagyon féltem tőle, és szégyelltem magam, amiért "tötymörgök", míg mások meg bosszankodnak mögöttem.
2022. jan. 16. 07:35
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
16#Tehàt ha valaki p@raszt az feljogosít, hogy te is p@raszt legyèl. eguik 19 akkor te lrhetsz egy hijjàn 20. elvakitod, bemegy az àrokba, akkor meg röhögve ott fogod hagyni? vagy ferherheled, ès ràd büntetőzik... gratula a jó tanàcsèrt...
2022. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%

Igen, ha valaki paraszt, akkor az feljogosít, hogy én is paraszt legyek, a saját életem védelmében. Ha nem csinálom, akkor legközelebb is veszélyezteti az életemet, vagy a tiédet. Ha bemegy az árokba, akkor kisegítem a kocsijából, és még meg is rugdosom.

De biztos elkerülte a figyelmedet, hogy nem közvetlen közelről nyomom rá a fényszórót, hanem 100 m-ről. Ami nem kellemetlen annyira, mint ahogy ő vakított, vagy ahogy egy szembe jövő tompított vakít, csak idegesítő azért. Arra vigyázok, hogy különösebb veszélybe ne sodorjak még ilyen tökéletlent se.

2022. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
te hàt ha ő bosszúból csinàlja, mert lassan mèsz akkor parasztsàg, ha te csinàlod bosszúból, mert paraszt volt akkor jogos.... gratulàlok a logikàdhoz.... Èn inkàbb hagyom had menjem a paraszt....
2022. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!