Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mást is idegesít, hogy a sok...

Mást is idegesít, hogy a sok gyökér kerékpárral suhan a járdán?

Figyelt kérdés
Suhannak, be sem néznek az utcába a sarkokon. A kölykök versenyeznek, stb... Csengetnek/beszólnak a gyalogosnak, hogy kotródjon félre. Ha meg szólva van, jönnek a hülyeséggel hogy "ez is bicikliút", "kussmá", "kussmá me agyonverlek", "há kit érdekel, hogy ott a bicikliút?". 1 centire suhannak el a gyalogos mellett, ha meg utánuk van szólva, akkor meg se hallják. Azon kevesek közt vagyok a városban (Gyomaendrőd), akiket ez zavar. Mindenki másnak olyan *köhöm* természetes, holott van kerékpárút, csak csesznek átmenni. A tisztelt rendőrök meg csak akkor bírsálgolnak emiatt, ha kedvük szottyan hozzá (értsétek: szinte soha).
2021. dec. 28. 18:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem rettentően.
2021. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Iszonyatosan. A párom többször is mesélte, hogy járdán kerékpározó konkrétan lecseszte, illetve kerékpárúton levő zebrán majdnem elütötték. Forrt az idegrendszerem rendesen, mikor mesélte. Sajnos velem még nem történt hasonló, pedig nagyon szívesen elküldeném melegebb éghajlatra az ilyet.
2021. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Fel kell rugni az ilyet. Csak abból tanul.

Az is elég ha a kezed "beleakad" a kormányba.

2021. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, mit jönnek itt egyesek azzal, hogy a járda egyik felén kijelölt kerékpárútról van-e szó... Ha ki van jelölve kerékpárútnak, akkor az nem járda többé, hanem kerékpárút így nyilván nem arról szól a kérdés.
2021. dec. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
13-as, nem kell felrúgni, csak lebåszni. Ha felrúgod és rosszul zakózik, egy ilyen szétkamerázott világban bizony a te életed is tönkremehet, ha meghurcolnak érte.
2021. dec. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

#15: nem kell fordítva ülni a lovon

Azért mert biciklivel nekemjön a járdán, nem fog senki engem meghurcolni.

2021. dec. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít. Meg jön szembe a járdán, velünk párhuzamosan kis forgalmú úttest, a járdán nem férünk el ketten, de menjek le én, mert ő ba.szik az úttesten közlekedni.


Ugyanez, mikor kerékpárúton tekerek, és a gyalogosok keresztbe állják a kerékpárutat.

2021. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Engem rendszeresen el akarnak ütni, kilépek a járdára a kapuból, és majdnem nekem jön. Egyet fellöktem, az legalább jól esett :)
2021. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

14: akkor jó lenne, ha ezt a gyalogosokkal is tudatosítanák.... Ugyanis Bp-en rengeteg helyen van ilyen, és a gyalogbékák simán ott sétálnak (mert szélesebb, mert simább, mert....), mint a közvetlenül mellette lévő járdaszakaszon. Kismamák egymás mellett hárman, babakocsival, nagyobbacska gyerekek nyuszimotorral előttük 10-20 méterrel, keresztben-kasul, és a többi...


Nem azt állítom, hogy a kerékpárosok angyalok, de nézzük már meg a másik oldalát is a dolognak!!!

2021. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

17: na pont erre céloztam az előbb...


Konkrét helyszín (de nagyon sok ilyen van): Campona előtti buszmegálló. A kalicka előtt a széles járda, mögötte a kerékpárút. Hol álldogálnak a buszra váró gyalogosok? Naná, hogy a kerékpárúton! A bevásárlószatyrokat még le is pakolják, hogy még csak véletlenül se tudjanak gyorsan kitérni, ha jönnek a bicajosok....


Vagy Budaőrs, Baross utca: közvetlenül egymás mellett a járda és a kerékpárút, közte talán 30 cm gyepes sáv. Az összes gyalogos a kerékpárúton kolbászol.... Nem képesek egy lépést jobbra (vagy balra) kitérni, és átmenni a "helyükre".


De ismétlem: rengeteg ilyen anomália van a gyalogosok részéről is!

2021. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!