Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kenyelmesebb kezifekkel indulni?

Kenyelmesebb kezifekkel indulni?

Figyelt kérdés

Kis benzinesem, meg sík úton is alig indul el gaz nélkül

Emelkedon nem merem úgy

Csak kiváncsi lennek kinek mi a megszokott

Mostanaba úgy is probalgatom hogy feken A labam, és csak majdnem fogaspontig emelem, majd hirtelen a gazra és azt a kis kuplungot már a gazzal együtt


2021. dec. 22. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme!

Emelkedőn visszagurulsz!


Másrészt meg balesetveszélyes, mögéd lép egy gyalogos, te meg rágurulsz, mert csak előre nézel.

2021. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kényelmesebb. Nem kell kapkodni, minden autóban ugyanúgy működik. Sokkal biztonságosabb, egyszerűbb.
2021. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

én valamikor kézifékkel, valamikor a lábfékes technikával indultam, attól függ, hogy milyen meredek az emelkedő

most már automatát vezetek, ott ez nem kérdés

2021. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kézifék nélkül szoktam, csak a nagyon meredek emelkedőn használok kéziféket, ott is csak akkor ha vannak mögöttem. Kezdőknek minden kisebb lejtőhöz is a kézifékest ajánlom, mert nagyon tudni kell kezelni a kuplungot hogy menjen minden alkalommal az elindulás.
2021. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy emelkedőn kézifékkel indulok.

Kis emelkedőn úgy, hogy a fogáspontig felengedem a kuplungot, az megtartja az autót, utána gázzal indulok, ha szabad az út. Véletlenül sem úgy csinálom, ahogy te, hogy a fékpedálról ugrálok át a jobb lábammal a gázra!

A sík utas problémadat nem értem, tessék időben gázt adni.

2021. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"Kis benzinesem, meg sík úton is alig indul el gaz nélkül


Emelkedon nem merem úgy"


Nem kell gáz nélkül indulni, főleg emelkedőn nem. Ez csak az oktatók hülyesége.



"Mostanaba úgy is probalgatom hogy feken A labam, és csak majdnem fogaspontig emelem, majd hirtelen a gazra és azt a kis kuplungot már a gazzal együtt"


Inkább a fogáspontig engedd és akkor arra a rövid időre, amíg átrakod a gázra a lábad, megtartja az autót.

Nagy emelkedőn (kb. 15-20% felett) vagy ha közel állnak mögötted, akkor egyértelműen kézifékes indulás és úgy egy centit sem gurulsz hátra.

2021. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Benzinessel és dízellel sem kell gáz nélkül elindulni. Soha, semmilyen körülmények közöt nem.
2021. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisebb emelkedon siman megtartom kuplungal.

Feken a labam,emelem a kuplungot amig nem erzem,hogy az auto indulna,akkor fekrol le,ra a gazra es ha lehet indulok.addig kuplungal tartom.na nem fel orat persze,de ha latom,hogy mindjart mehetek akkor rakeszulok es nem kell kapkodni,konnyebben indulok.

Dizelen tanultam,benzinest vezetek.par het alatt raallt a labam.

2021. dec. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meredekebb emelkedőkön én is kézifékkel szoktam. Semmivel nem lassabb, mint pedállal és egy fikarcnyit sem gurul hátra az autó.
2022. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!