Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyszíni bírsággal meddig...

Helyszíni bírsággal meddig maradok bent a rendszerben, mint "rossz fiú"?

Figyelt kérdés

Nem engedtem át egy gyalogost a zebrán (nem direkt, alapos körbenézés után sem láttam sajnos) a rendőr szeme láttára. Egyből lekapcsolt és helyszíni bírság 15000 ft. Egyből mentem is vele be a postára, befizettem. Gondolom bekerültem a rendszerbe, hogy egy szabálysértő dög vagyok. Azóta nem merek autóba ülni, inkább sétálok 1 órát és fagyoskodom a -5 fokban, de most halálfélelmem van. Ha meglátok egy rendőrt akkor elfog a szomorúság, a düh, a félelem, a csalódottság (nem trollkodom, tényleg nagyon durván megviselt). Nyilván az erkölcsim nincs oda, pontot sem kaptam ilyen "piti" ügyért. Felkerültem a rendszerbe és ha megint autóba ülök és megint kiszednek, majd jönnek biztos, hogy hoppá hoppá, egy visszaeső, és lehet még rosszabb büntetést kapok aztán ki tudja, lehet tényleg felkerülök valami "TEK watchlist-re".

Gondolom évek minimum, amíg egy szabálysértő idiótának leszek titulálva. De mennyi az annyi? 1 év? 5 év? 10-20? Életem végéig?



2021. dec. 8. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Nem kerülök be a rendszerbe, nem látják hogy visszaeső vagyok
Amint befizettem (+ pár nap amíg feldolgozzák) már nem leszek a rendszerben
1 év minimum
5 év
10 év
10+, de majd lejár egyszer
Életem végéig bent marad, ezzel jár ha valaki egy szabálysértő dög.
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Ettől nem lesz priuszod.
2021. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted ha ez úgy menne, ahogy leírod, az a mérhetetéen sok tahó vezető, akiknek a videóival tele van az internet, hogyan tud az utakon maradni?

Ember, még pontot sem kaptál, a 15 ezres helyszíni bírság meg nem az a nagyságrend, ami önmagában visszatartó erejű lenne, ez egy olyan piti ügy, amire másnap már aza rendőr sem fog emlékezni, aki megbüntetett :D

2021. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Félévre bekerülsz a nyilvántartásba, így nem csak hogy látják, hanem ha az adott időn belül elérsz újabb helyszíni bírságot, akkor a bírságösszeg megállapításánál figyelembe is vehetik.

Ugyanis: a helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet. ← 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 99. § (2)

A gyakorlatban nem azt jelenti, hogy ha hat hónapon belül sor kerül újabb helyszíni bírságra, akkor pl. hatvanezer forint lesz a bírságösszeg, de az adott szabálysértésnél szokásostól várhatóan magasabb lesz; hacsak nem olyan szabálysértést követsz el, amelyiknél jogszabályban határozzák meg a kötelezően alkalmazandó bírságösszeget, vagy ha nem olyan rendőr bírságol, akinek nem áll rendelkezésére a nyilvántartás lekérdezésére alkalmas technikai eszköz.


Ha be is fizethetted, akkor írásban nyilatkoznod kellett, hogy tudomásul veszed a helyszíni bírság kiszabását; a rendőr ezt a bírságszelvényt leadja, nyilvántartásba vételhez.

2021. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 pedig egy Prius elég nagy büntetés lenne :D
2021. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!