Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyes ha az felező vonalhoz...

Helyes ha az felező vonalhoz közel vezetem az autót ?

Figyelt kérdés
A barátom szerint jobbra tartás van és az út széle felé kellene haladnom?! Kinek van igaza?
2021. dec. 2. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

közepén menjél

jobb szélén sok az úthiba, bal szélen ha a szembe jövő is így gondolkozik, volt egy tükröd. Egyébként meg veszélyes, hogy átcsúszol pillanatnyi figyelmetlenség alatt

2021. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MGéza ***** válasza:
29%
A jobbra tartás annyit jelent hogy az út képzeletbeli jobb oldalán kell haladnod, illetve ha felezővel meg van jelölve akkor attól jobbra, hogy mennyivel, az nincs előírva. Addig nincs baj amíg figyeled a forgalmat, ha szembe jön jármű és szükséges lehúzódsz, meg figyelsz hogy esetleg ki akar téged előzni. Nagyon sokan vezetnek így mert sok úton egyszerűen nemhogy padka nincs, de a jobb szél egyenesen veszélyes minőségű.
2021. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
A jobbra tartás azért nem azt jelenti, hogy két cm-re a padkától... A saját sávodban középen teljesen jó, ahogy az 1-es írja.
2021. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy a KRESZ-ben a jobbratartási kötelezettség párhuzamos (többsávos) esetre vonatkozik! Tehát ha több párhuzamos sáv megy egy irányba, akkor lehetőség szerint a legjobboldaliban kell közlekedned. Előzés esetén használod a többi sávot, de aztán vissza illik sorolni a jobbszélsőbe.
2021. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Jól leírták előttem. Annyit tennék hozzá, hogy azért is érdemes távolabb menni az út jobb szélétől, mert így nagyobb eséllyel elkerülhető egy bozótból kiugró állat elütése, vagy egy kivilágítatlan gyalogos/biciklis/bármilyen más jármű miatti baleset megelőzhető.
2021. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Dehogy írták le jól. Csupa marhaság. Kivéve a 4. Ó írja egyedül helyesen.


***

Sokan úgy közlekednek, mintha valami kutyalánc lenne az út középvonala. Nem tudom miért, de ahhoz mennek közel. A sáv bal széléhez helyezkedve sávváltási, balra kanyarodási szándékot mutatok, megerősítve az irányjelző jelzését. Ugyanez jobbra.

Egyébként meg a sávban kell haladni, de ha az egyik oldalon 11,5 cm, a másik oldalon 18,3 cm van melletted, senki nem fog helyben lelőni.

2021. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
a sávon belül ott vezeted az autót ahol akarod. a jobbatartás arra vonatkozik ha több sáv megy egy írányba, mint például az autópályán akkor a jobbra elhelyezkedő sávban kellene folyamatosan haladnod és csak elvben előzéskor átmenni a másikba. neked van igazad egyébként.
2021. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Hogy is van az a mondás arról, hogy "amikor a hülye okoskodik"? Mert itt elég széles körben lehet használni. #4 és #7 például... #6 kifejezetten nagyképűen helyesel egy téves kommentre. Talán illett volna megtanulnia a KRESZ-t, mielőtt jármű közelébe kerül, vagy legalább ne oktasson már ki másokat, ha egyszer nem ért a témához.


"a sávon belül ott vezeted az autót ahol akarod"

Biztos? :)


KRESZ 25/2: "Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni."


Azaz sávon belül is jobbra kell tartani annyira, amennyire a józan paraszti ész, a biztonságot szem előtt tartva, megengedi.


Amúgy leszögezném, hogy a szubjektív véleményekkel, amik itt elhangoztak, egyetértek. Jobb oldalhoz igazodni ritka nagy hülyeség. Ott a legrosszabb az útminőség, sok esetben valóban nincsen útpadka sem, csak defekt-gyanús aszfaltperem, satöbbi. Én sem tartok jobbra. Én csak azt szerettem volna tudatni, hogy a téma a KRESZ-ről szólt. Nem véleményt kért a kérdező, hanem valós jogi választ, szóval a téves információkat, mint hogy "márpedig a kreszben nincs ilyen", hanyagoljuk már. Mindenki azt gondol, amit akar, csak ne keverjük össze a véleményt a tényekkel. Mert túl sok az olyan baleset, aminek az okozója a saját véleménnyel felülírt szabály.

2021. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Azért kis ésszel belegondolva a felezőhöz tapadva sem érdemes közlekedni, esik az eső, esetleg egy enyhe kanyar, egy telefonozó nyárigumis versenyő szemből, stb.
2021. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Én praktikus okokból tartom marhaságnak a felezőhöz húzódást: kevesebb időd van elkerülni egy esetleges félfrontális ütközést. Persze, a jobb széle az útnak többnyire rosszabb állapotú, de én a meglehetősen aktív jobbra tartás ellenére is csak egyszer kaptam defektet - azt is bal kerékre ….
2021. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!