Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem lehet egyszerű polgárként...

Nem lehet egyszerű polgárként beruházni egy trafipaxra?

Figyelt kérdés
Utcánkba kéne egy, aztán a fotók mennének a zsernyákoknak, ők meg kiszabnák a bírságot. Ilyet lehet?
2021. nov. 25. 17:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Chad. De tudod mit és ha szerinted az vagyok akkor mi van? Attól még kretén vagy!
2021. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Mellesleg ezzel is csak azt bizonyítod hogy kretén vagy. :D
2021. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Tudod mit jelent a Chad amúgy (egy név, nyilván, de ezen kívül)? Hogy milyen személyiségjegyek tartoznak hozzá?
2021. nov. 26. 20:55
 24/28 anonim ***** válasza:
Á nem dehogy tudom, taníts Kretén mester, írd hát le nekem de saját szavaiddal ne pedig bemásolgatva, írd hát le az egyetlen dolog jelentését amit ismersz.
2021. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hát kérdező ha nem direkt csinálod a fesztivált, akkor pont hogy te vagy itt a Chad.
2021. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha meg direkt csinálod az se sokkal jobb akkor meg troll vagy...
2021. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Én csak feltettem egy egyszerű kérdést, és kaptam is rá választ. Sajnálatos ugyan de ez van, nem lehet szopatni a népet, csak ha rendőrnek megy az ember :(
2021. nov. 27. 00:44
 28/28 anonim ***** válasza:
98%

Egyszerű polgárként, jogszabály szerint sem. Jogi személyként, illetve egyéni vállalkozóként, igen.


A 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 12. § már 14 éve lehetővé teszi, hogy (többek közt) a sebességhatár megsértését igazoló képfelvételek készítésére, továbbítására a Rendőrség, továbbá a közút kezelője - írásba foglalt vállalkozási szerződés alapján - közreműködőt is igénybe vegyen. Közreműködőként olyan jogi személy és egyéni vállalkozó vehető igénybe, amely… és itt számos követelmény felsorolása következik.

A 18/2008. (VI.30.) GKM rendelet pontosan rögzíti, hogy a készüléknek milyen követelményeknek kell megfelelnie, 2008 május elseje óta pedig már lehetne is ilyen tevékenységet folytatni.

De! A rendőrség senkivel sem kötött szerződést (még erre jelentkező, megfelelő eszközt beszerző, személyi és minden szükséges tárgyi feltételt biztosító önkormányzatokkal sem.) Az ORFK pedig 2010-ben állást is foglalt arról, hogy csak rendőrség végezhet ilyen méréseket, mérési adat továbbításokat, feldolgozásokat. (Nem mellesleg, a jogszabály szerint eleve hozzájuk kell továbbítani az adatokat.)


/Más téma, de a matricaellenőrző helyek alkalmasak lennének pl. átlagsebesség mérésre, és a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről szóló 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet tartalmazza is az átlagsebesség mérésen alapuló bírságolást, de a rendőrség velük sem kötött szerződést; ők maguk pedig nem alakítottak ki átlagsebesség mérős szakaszokat./

2021. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!