Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megadják a jobbkéz szabályt a...

Megadják a jobbkéz szabályt a plázák parkolóiban?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre hogy nem. Mintha lenne egy "egyenesen haladó előny szabály", aki egyenesen megy az az első...
2021. nov. 12. 18:59
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én megszoktam adni az elsőbbséget, de az esetek részében nem kapom meg.
2021. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A sima egyenrangú kereszteződésekben is sokszor nem adnak elsőbbséget, de az áruházak parkolóiban még rosszabb az arány.
2021. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Budaörs, Auchan, ott is a bejáratokhoz közel lévő szakasz jobb kezes. De volt már rá példa, hogy majdnem belém jöttek mert nem akarták megadni az elsőbbséget.
2021. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt tapasztalom, hogy nem.
2021. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy sok sofőrnek le sem esik hogy ott jobbkéz-szabály van, ezért nem adják meg.
2021. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

#3: pont a budaörsi Auchannál van nagyon idiótán megcsinálva a parkoló: tök random módon váltakoznak a macisajtok és a jobbkezesek, így ott nem csoda, hogy sokan benézik.


Pl.:

[link]

2021. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy a bekötő út, ami a parkolóban egyenesen folytatódik prioritást élvez. Azon mindenki nagy sebességgel gurul befelé és ha elé kerül egy másik jármű jobbról, az vagy le lesz tarolva vagy minimum összeszidva.
2021. nov. 12. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

#7

Régebben nem voltak táblák, aztán kiraktak macisajtokat a kihajtóknak. Mert úgy logikus. Akkor került ki a nagy sárga "FIGYELEM! FORGALMI REND VÁLTOZÁS" tábla is.

Aztán van egy-két kihajtó, ahol szerintem nekimentek a táblának, mert a helye ott van. Szólni kell az áruháznak, hogy pótolják, mert ez így balesetveszélyes.

2021. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Ékes példa a veszprémi helyzet. A Tesco kitáblázta, a Stop shop úgy hagyta. Na ott megy mindenki, mint a mérgezett egér. Jobb lépésben közelíteni...
2021. nov. 12. 20:38
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem, volt is balesetem emiatt. Egy áruház parkolójában nem adták meg az elsőbbséget. Vezetőoldali ajtót cserélni kellett. Azóta nem akar felmenni az ablakom segítség nélkül. Rosszhelyre megy, ha nem tartom a helyére, utána lemegy félig. Elég idegesítő tud lenni…
2021. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!