Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóval kis lejtőről elindulni?

Autóval kis lejtőről elindulni?

Figyelt kérdés

Ti hogyan szoktatok autóval (ahol parkoltatok) egy nagyon nagyon enyhe lejtőről elindulni?

Sosem tudom eldönteni, hogy a lakásom elől hogyan induljak el. Nem meredek egyáltalán, az oktatóm szerint ne használjak kéziféket, mert “kilő” az autó és nekimegyek az előttem állónak (párhuzamos parkolásból az utca mentén).

Ilyenkor jó, ha felengedem a kullungot fogási pontig, körbenézek, leveszem a lábamat a fékről, addig a kuplung megtartja és majd adok egy kis gázt megyek?

Rengetegszer visszagurultam vagy lefulladtam már ott..

Előre is köszönöm a válaszokat! :) most csinálom a jogsit



2021. okt. 18. 09:15
 1/6 anonim válasza:
100%
Adj bátrabban gázt, hamar ráérez az ember, hogy mi a kellő mérték, csak csinálni/gyakorolni kell.
2021. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában kézifék nélkül oldom meg, csak ha mondjuk parkolásból elindulásnál emelkedőn közel van a mögöttem levő, akkor szoktam kézifékkel. Benzines autó, tudni kell mennyi gázt kell adni és bárhol elindul.
2021. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meredek emelkedőn indulok én csak el kézifékkel, amúgy meg miközben engedem a kuplungot már adom is neki a gázt. Persze főleg kezdőként ez nem fog menni, ezért próbáld inkább a kuplunggal megtartós módszert. Minél többet csinálod, annál könnyebben fog menni.
2021. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolso, igen, pontosan, vannak barataim akik hasonloan csinaljak mint te, de ha en mar egy picivel is tul

Magasra engedem, akkor mar lefulladok. Szoval igen, meg gyakorolni kell

2021. okt. 18. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lejtőn simán elindul, elgurul az autó.
2021. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, emelkedőre gondoltam utolsó.. ahol hátragurulsz, amikor előre szeretnél menni.
2021. okt. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!