Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz-e ez az összefüggès? Ha...

Igaz-e ez az összefüggès? Ha nem, akkor miben tèvedek?

Figyelt kérdés
A gyalogos átkelő hely akkor szabályos, ha fel van festve, vagy megfelelően ki van táblázva. Tehát a gyalogos átkelőhely táblától tábláig tart.
2021. okt. 12. 12:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

bocsánat 1 mondat lemaradt:

Abban az esetben, ha ez igaz, akkor ha a járdasziget mindkèt rèsze ki van táblázva, de fel van festve a gyalogátkelőhelynek, a kihelyezett táblák miatt, nem 1, hanem kèt különböző gyalogátkelőhelynek minősül, független attól, hogy a felfestès folyamatos.

2021. okt. 12. 12:42
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Igen ez igaz. Ha a gyalogos 2 méterre a felfestéstől vagy táblátók távolabb várakozik nem vagy köteles át engedni mert jogilag az már nem a gyalogátkelő.
2021. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
csak azèrt kèrdeztem, mivel a rendőr az ellenkezőjèt állította, hogy nem adtam meg a gyalogosnak az elsőbsèget, amivel nem èrtettem egyet... Ès nem tudtam eldönteni, hogy hü.yesèg volt-e?
2021. okt. 12. 12:49
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Lehet a rendőr is rosszul látta. Bár ha éppen hogy a tábla mellett 20 centivel suhan el a gyalogos akkor igaza van a rendőrnek, de ha méterekkel arrébb akkor nem.
2021. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Járdasziget túlokdala (nem a hozzám hözelebbi) Indoka az volt, hogy a szemből èrkező autós elsőbsèget adott a lelèpő gyalogosnak ezèrt nekem (2*1 sávos úton) elsőbsèget kellett volna adnom.Független a járdaszigettől.
2021. okt. 12. 12:58
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
#5 Ja, úgy igaza van.
2021. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

A kijelőlt gyalogos átkelőhely szabályosságát nincs jogod eldönteni.

Hogy a táblától útburkolati jeltől létezik-e, és hogy mindkettő kell-e egyszerre.

A járdán álldogáló gyalogosnak nincs elsőbbsége, de az átkellni száőndékozót meg sem zavarhatod. Ha nem mer elindulni, ha megtorpan haladtában nem vagy szabályos.

Ha melletted megállnak, te sem mehetsz tovább.

Más kérdés az út túloldala, és az ott megállók.

Ha gyakorlatias részét nézzük, egy kétszer négysávos út túloldalán lévő gyalogos miatt megállók talán nem köteleznek arra, hogy megállj te is.

De egy kétszer egysávos úton, mindegy, van a járdasziget vagy sem, én semmiképpen nem mennék tovább.

2021. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De ha az 2# nek igaza van, akkor nem az "èn " zebrámon tartozkodott
2021. okt. 12. 13:10
 9/22 anonim ***** válasza:
Osztott pályás úton nem kellett volna megállnod, ha a túloldalon van még.
2021. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az elkérdésedre is tk. választ kaptál. Osztott pályás úton lenne az két külön zebra.
2021. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!