Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a helyzetben miért ez...

Ebben a helyzetben miért ez az áthaladási sorrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebben a helyzetben: [link]

Miért nem az 'ön - A - B' a helyes áthaladási sorrend, a jobbkézszabálynak megfelelően?


2021. szept. 29. 16:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%

10., miket nem mondasz!


Ne bonyolítsd túl: jobbkezes kereszteződésnél ha bármely két jármű között létrejön elsőbbségi viszony, akkor a jobbról érkező mehet elsőként. Tehát ha valakitől (A) jobbra nincs senki, de balra van (B), akkor ő mehet elsőként akkor is, ha vele szemből érkezik egy nem jobbra kanyarodó jármű (C), hiszen utóbbinak elsőbbséget kell még adnia B részére!! Tehát ilyen helyzetben semmi szükség a kanyarodási szabály vagy a kölcsönös udvariasság alkalmazàsára. Ezt kellene megérteni.

2021. szept. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
11: ez nagyon jól hangzik, csak hülyeség. Ha C elindul, mert B int neki és elengedi, akkor egy egyenesen menő jármű elé fogsz bekanyarodni. Olyan szépen rád húzzák a baleset okozását, hogy öröm lesz nézni.
2021. szept. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

"Tehát ha valakitől (A) jobbra nincs senki, de balra van (B), akkor ő mehet elsőként..."


Nincs ilyen szabály.


A kresz azt írja, hogy balra kanyarodó járművel elsőbbséget kell adnod a szemből érkező egyenesen haladó vagy jobbra bekanyarodó jármű részére. Pont.


Nincs benne olyan, hogy kivéve, ha egyenrangú az útkereszteződés és balról is érkezik jármű.

2021. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Gyermekeim! A kérdező belinkelt egy ábrát kérdésben.

Leírtam a helyes sorrendet. Nulláig képesek voltatok letolni.

És lám, az ábra mellett pont ugyanaz a megoldás, amit én is írtam.

Idézem:Elsõ az a jármû, amelyiknek a jobb keze felõl nem érkezik másik. A sorrend: piros - sárga - zöld


Na, akkor ki is a hülye?

2021. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%

Én kezdek félni! Ennyire nem ismeritek a szabályokat? Nem tanultátok a KRESZ-t értő módon, csak a vizsgán menetek át?

Egyenrangú utak kereszteződése. A pirosnak nincs jobbról senki, a másik kettőnek van. Tehát ő mehet elsőnek.

A kanyarodási szabályt itt felejtsétek el.

A másik képnél is oda van írva a helyes sorrend. Ti azzal is vitatkoztok amit a füze ír.

2021. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
#14: te és a belinkelt pdf készítője. Más hülyét nem látok itt.
2021. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
#15: idézd már légyszi azt a kresz paragrafust, ami szerint itt nem érvényes a kanyarodási szabály, köszi.
2021. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

16/17 anonim ***** válasza:

#14: te és a belinkelt pdf készítője. Más hülyét nem látok itt.


Tehát Pethő Attila a hülye meg én. Értem.

2021. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

Így van, ő is hülye, ha ő készítette.

Mivel a 6. hsz-ban linkelt cikkben szépen elmagyarázza (ő maga), hogy miért nem úgy van, ahogy az a PDF-ben le van írva.

És azt a KRESZ-paragrafust még mindig nem idéztétek, ami kimondja, hogy itt nem érvényes a kanyarodási szabály. Csak lepontozgattok, és félrevezetitek a kérdezőt.

Kérdező: az ábrák megválaszolásának úgy fogj hozzá, hogy kiválasztasz két járművet, és eldöntöd, hogy ha csak ők ketten lennének a kereszteződésben, akkor melyik mehetne előbb. Ha ez megvan, akkor jöhet másik két jármű egymáshoz való viszonya. Stb, ameddig minden járműpáros viszonyát el nem döntötted. A végén kijön, hogy amelyik járműnek nem kell elsőbbséget adnia senki részére, az mehet először. Utána a maradékok közül ugyanezen elv szerint kiválasztod azt, amelyiknek nem kell elsőbbséget adnia senkinek, csak annak kellett, akit már elengedtél előbb.

2021. okt. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!