Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegyük már helyre! Most akkor...

Tegyük már helyre! Most akkor VÁROSBAN van-e JOBBRATARTÁSI kötelezettség van sem?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=MF8ABQtqOVE


Erről a videóról jutott eszembe. Én pl. rendszeresen járok úgy, hogy a belsőbe sorolok 2 lámpával korábban, hogy utána a balra kanyarodó sávba tudja besorolni. GPS szerint megyek is 60-63-al (65-nél már jön a csekk), de mindig van valami türelmetlenkedő.


Ráadásul ha mindkét sáv telített akkor mi határozza meg a jobbra tartást? Soroljon be a külsőbe az összes autó, aki feltartja a gyorsan haladót (megint szubjektív mert jöhet 65-el és 120-al is) hogy utána full üres legyen a belső, a külső meg 30-al tötymörögjön csak azért mert valaki gyorsabban akar haladni?



2021. szept. 18. 10:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Én sem szoktam városban sorolgatni. Ha azt veszem észre, hogy valaki gyorsabban akar jönni mögöttem akkor én is gyorsítok amennyiben lehetőségem van rá.
2021. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha városban 50-es helyen 50-el mész, hova és minek gyorsítanál? Nem kell. Kerüljön ki, menjen másfelé, üljön repülőre vagy lassítson le és tartson követési távolságot.
2021. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%

A szabály azt mondja, hogy nem szabad feltartani a gyorsabb haladókat!

Viszont ha a sebességkorlátozás 50km/óra, 10% ig még nem szoktak büntetni, vegyük azt hogy 55-el mész, belső sáv.

Nem vagy köteles elengedni a mögötted tépetőt, mert azt feltételezzük, hogy ő is a megengedett sebesség maximumán halad, azaz 55-el.


Ugyanez szokott lenni, ha kikanyarodsz a főútra, és nem adsz elsőbbséget a 140 el jövő motorosnak, aki neked csapódik.

Azért, mert neked azt kell feltételezni hogy ő a megengedett sebességgel jön, tehát nem fog odaérni, mire te már rég kikanyarodtál.

Holott úgy tűnik az egész baleset, mintha te nem adtál volna elsőbbséget. Volt már akit így felmentettek vád alól. Hozzáteszem, jogosan.

2021. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
A megengedett sebesség maximuma az 50-es táblánál 50! Azért van egy büdös nagy piros karikában 50 írva és nem 55.
2021. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
23%

14# aztán neked se lehet jogsid!

Köztudott, hogy 10% a tűréshatár! Nem tudtad?

Most már tudod.


Nincs mit..

2021. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
A 15-ös félék miatt raknak ki 40-es táblákat.
2021. szept. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

#15

Szerintem te is magabiztosan vagy tudatlan.

Egyrészt a KRESZben semmilyen tűréshatár nincs.

Másrészt a trafipax nem 10% tűréshatárral működik, hanem 100 alatt +15, 100 felett +20km/h. Erre rájön még mindig +3km/h ami a műszer kalibrálásából adódik.

Ettől még viszont 50 helyett 55el közlekedni továbbra sem lesz szabályos. Egy esetleges balesetben ugyanúgy felelősségre vonnak ilyenkor.

2021. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
41%

17# Arany kis szívem, ne fokozd már a baromságodat, nem kell ám padlóig égetni magad, senki nem kényszerít rá.

Hol büntettek 55 nél?

Csak egyet mondj!

27 év alatt egyetlenegyszer sem büntettek meg ahol 55 el mentem.

Na vajon miért nem szivem?

Tedd le a jogsit és kezdj el vezetni nyuszika, aztán majd megtudod.

2021. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincs, és az a baj, hogy sokan még az óra szerint sem mennek a legnagyobb megengedett sebességgel, csak álmodoznak kilometereken keresztül a belső sávban. Akár úgy is, hogy üres a külső. Persze el lehet menni mellette jobbról, de fokozott óvatossággal, ami kb azt jelenti, hogy ha rádhúzza te vagy a hibás.
2022. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!