Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdaszigetes, osztott zebráná...

Járdaszigetes, osztott zebránál meg kell állni autóval, ha a túloldalról indult a gyalog?

Figyelt kérdés

ilyen esetnél, ahol van egy járdasziget meg kell várni amíg átmegy a gyalog, vagy csak onnantól kell megállni amikor eléri a járdaszigetet és az én irányomba lép? Hiszen addig semennyire sem zavarom. Egyébként ha már továbbmegy, mögötte mindenki elhúz ezerrel, mindenhol, mint ha ott se lett volna...

[link]


2021. szept. 16. 18:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2009ben vizsgáztam D kategóriából.Akkor nekünk azt tanították,hogy vizsgán sem kell megállni,ha a szigetet még nem érte el.Vizsgán volt,aki belefutott ilyen szituba,nem állt meg,a vizsgabiztos nem szólt semmit,át is ment.

Én a mai napig sem állok meg,csak akkor,ha már elérte a járdaszigetet.

2021. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11, köszi!
2021. szept. 25. 18:12
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt képen pont nem látszik szemből, de a hátulról látható táblák alapján itt sincs kitáblázva a menetirány szerinti bal oldalon a gyalogátkelőhely. Van egy tábla jobbról, meg egy balról, vagyis a járdasziget elején. E két tábla közt van az a zebra, amire neked tekintettel kell lenni. Hogy a járdasziget bal oldalán zebra van, vagy a Balaton hullámzik, az a te szempontodból teljesen mindegy, nem tartozik rád. Ilyenkor a hóra kell gondolni: ha havazik, akkor te azt nem tudhatod, hogy ott van-e zebra. Viszont a te oldaladon egész biztosan van, mert két Gyalogos-átkelőhely tábla közt haladsz el, még havazásban is. Ha a járdasziget bal oldalán mászkáló gyalogost is el kellene engedned, akkor lenne neked egy harmadik tábla is, a 4 sáv bal oldalán.
2021. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

A linkelten a "saját" sávban láthatóan nincs háttal tábla, ha lenne akkor a lámpaoszlopon lenne.

2021. szept. 26. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!