Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valóban elvontathatja az...

Valóban elvontathatja az áruház a kocsimat ha sokáig parkolok ott?

Figyelt kérdés
Van kint a bejáratnál egy tábla hogy 1 órát lehet ott parkolni (Lidl), ha túllépem a saját költségemre elszállítják az autómat. Viszont saját tapasztalom is van ezügyben ami ellent mondd ennek. 20 évvel ezelőtt beálltak kapum elé egy trabanttal, én meg kivontattam a zetorommal egy parkolóba. A trabantnak baja nem lett, a de a tulaja feljelentett és eljárás indult ellenem, kaptam bírságot is. Nem vagyok képben a törvényekkel de eszerint nem vihetik el a kocsimat, ha meg igen feljelenthetem őket.
2021. szept. 1. 13:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Nem, az nem a magánterületed."

"Egyébként kapun kívül nem a te magánterületed, ahogy írta #8."


Ez egy anoním oldal, így kizárt dolog hogy láthattátok a telkem földhivatali, helyrajzi vagy geodéziai térképét. Én meg ismerem a saját telkem helyrajzi viszonyait. A kapum előtti 8 méter még az én magánterületem, ezen nem fogok inkompetens idiótákkal vitatkozni, a további erre irányuló hozzászólásokat ignorálom.

2021. szept. 1. 17:07
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
És arról az állam meg a helyi önkormányzat is tud, hogy az a te magánterületed, illetve ki is van táblázva? Ignoráld nyugodtan, ha ennyire ignoráns vagy, sokat fogunk veszíteni.
2021. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Attól hogy arrogáns vagy, meg a piros nyomogatása nagyon megy, a 10. válaszban írottak igazak.

Lépjünk túl azon, mi a tiéd, mi nem. Az áruházi parkoló - mint írtam -, közforgalom számára megnyitott magánterület.

Sőt! Nemrégiben egy rendelet (törvény?) is született arról, hogy az áruház díjat is köteles szedni, vagy azt átvállalhatja a vásárlóktól, de be kell csengetnie a kasszába egy szép kis összeget.

2021. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A kapuja előtt simán lehet magánterület, pontosan úgy ahogy az áruházi parkoló. Ott is van egy bazinagy telek, annak csak egy kis részén van az áruház, a többi parkoló, de magánterületen levő parkoló amire megengedik, hogy bárki beállhasson.


Ha egyszerűen 8 méterrel a telekhatártól beljebb rakta a kerítését az pont ugyanez. Aztán, ha nem jelezte sehogy, akkor az a közforgalom előtt nyitva maradt. Az áruházaknál is ugyanez van, csak van ahol éjszakára lezárják. De csak úgy hipphopp nem vihetnek el semmit, az lopás, mert legálisan került oda. Még a biciklitárolókban hagyott bringákat sem lehet csak úgy elvinni. Mindenképpen kell rendőr.


A telekhatáron kívüli rész viszont nem magánterület, tehát ha a ház előtti esőcsatorna fölött parkolót csináltat auópálya minőségben, az akkor is közterület lesz, nem zárhatod le, nem sajátíthatod ki csak úgy, nem rakhatsz rá parkolózárat, nem kerítheted el, mert akkor meg te lopsz területet önkormitól.

2021. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%
Inkább ti vagytok arrogánsak (és még idióták is), nem a kérdező! Jól írja #14, attól, hogy nem ez az általános, simán lehet a kerítésen kívüli rész is magánterület, én is ismerek ilyen helyet, ahol több méterrel beljebb épült a ház, mint a telekhatár, és valamiért a kerítést is csak a ház vonalában építették, nem a telekhatárra.
2021. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15. Lényegtelen. Az áruház jogszerűen szállítathstja el az ott illetéktelenül várakozó autót. Erre törvény jogosítja fel.
2021. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kérdező is jogszerűen szállíttathatta volna el az autót. Erre alkalmas szerkezettel, erre kiképzett személyzet által. Csak a traktoros húzgálás volt probléma.
2021. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hogyan áltál ki a zetorral?

Honnan tudta hogy te voltál?

2021. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!