Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjfélkor indulok 1000 km-ert...

Éjfélkor indulok 1000 km-ert vezetni. Mennyit érdemes aludni előtte?

Figyelt kérdés
Tehát a sima éjszakai 7-8 órán túl,hogy biztonsággal elindulhassak.

2021. aug. 15. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Minél többet. De inkább az utat és a pihenőket kellene megtervezni, mert egy éjszaka alatt úgyse tudsz nagyon rápihenni az indulás előtti éjszaka hosszabb alvásán kívül
2021. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Próbálj úgy lefeküdni hogy éjfélkor kipihenten ébredj, nem feltétlenül kell erre pluszt rá aludni, mert akkor meg este nem tudsz aludni. Ha pályán mész és utána semmi dolgod akkor reggelre meg is vagy, délután sziesztázol egyet
2021. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Az a legjobb ha az indulás előtti nap napirendjét felrúgod és kora délutántól alszol estig. 7-8 óra alvás után gond nélkül lenyomod.
2021. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Ugye, ha buszsofőr vagy akkor x óránként és x km-ként kibasnak a kormány mögül, de ha ezek után mégis nekimész a hídnak akkor te és a háziosvosod vagy a főbűnös. Mivel csak egy kocavezető vagy, verni fogod a melled, hogy egyben lenyomtál 1000km-t de hát te ugye előtte ágyban aludtál mondjuk 12 órát...


Szóval nem, nem nyomunk le ennyit egyben, és szerencséd, hogy ezt nem is írtad. max 200km-ként cseréljetek, vagy állj meg fél órára és szállj is ki a kocsiból. A rohadt egyhangú, unalmas autópályán lehet a legkönnyebben fejreállni.


A Szabadbattyánnál behidazó fél óra vezetés után fordult fel. (Aztán ki tudja előtte mennyit és hogyan aludt illetve vezetett és ki tudja mi történt ott.)

2021. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
ja és azok is éjfélkor indultak oda is, vissza is és csak 550km-t kellett (volna) menniük.
2021. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
16%
( Én eret is vágnék magamon, ha 200km-enként meg kellene állnom fél óra pihenőre )
2021. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem is egyben akarom én lenyomni, hanem megállókkal, csak minél biztonságosabban. Mosdós-reggelizős szünetekkel, csak gondolom én is most a buszos baleset miatt paráztattam be magam, nehogy elaludjak.
2021. aug. 15. 20:27
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Én volt hogy levezettem 16 órát egyhuzamban... Nem az elalvás a probléma (legalábbis nálam nem az volt), hanem X idő után másodpercekre kihagy az agyad. Ezt nem viccből írom. Mész-mész, és egyszer csak olyan mintha kimaradt volt az előző X méter.


[link]


Ezt hívják mikroalvásnak, de nem a klasszikus alvás történik meg. Nem az van hogy lecsukod a szemed és 3 másodpercig csukva van a szemed. Totál "éber" vagy, nézel, a szemed sem csukod le, csak kimarad pár másodperc amire csak utólag eszmélsz rá.


Na az volt az utolsó, soha többet nem vezetek azóta sem 8-10 óránál többet, sűrűn megállok és bár azóta nem lett ilyen élethelyzet, inkább 20 ezer forint legyen kuka de megállok egy hotelnál vagy akárminél és alszok egyet, de soha többet nem akarok sem a saját sem más életével játszani.


Amúgy pedig én mindig éjszaka toltam a hosszabb utakat, én jobban szerettem.

2021. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az alváson kívül nem nagyon tudsz készülni. Legyél kipihent amennyire lehet. Én menet közben rágózni szoktam, segít ébernek maradni. Ezen kívül nagyjából 2-3 óránként szoktam megállni. A mozgás és a hűvös levegő sokat tud segíteni
2021. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
Semmit, legyél normálisan kipihenve, és kész. 1000 km nem nagy ügy, főleg autópályán, kevesebb, mint 10 óra nettó vezetés.
2021. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!