Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, ha a családtagjaim...

Mit tegyek, ha a családtagjaim erőszakolják a vezetést?

Figyelt kérdés

Nem friss a jogsim, de tekintsük annak. 2 éve megvan, de nem volt kocsim ezért azóta nem vezettem. Most lett kocsim, vettem egyet magamnak nagy spórolások árán. Azt hittem rosszabbul fog menni, viszont nem érzem, hogy bakesetveszélyesen közlekednék. Átolvastam a kresz könyvet, a kocsi használati utasítását, nézem a térképet is mi hol van.



2 hete van meg a kocsi, mindennap vezetek, mindennap egyre jobb, sokat gyakorolgatok hajnalba. Viszont egyelőre úgy érzem, elég nekem a kis városomba a boltig menni, mert nem érzem még teljesen a kocsit. Parkolás is megy, de néha korrigálnom kell azért, mert a jobb oldalát annyira nem érzem, de napról napra jobb.


A család viszont mindig ezzel jön, hogy minek nekem a kocsi ha csak a városban megyek. Mondtam nekik, hogy adjanak már pár hetet, had tapasztaljam már ki teljesen, hogy had érezzek már rá. Nem értik meg, és úgy elvették a kedvem ezekkel, hogy egy lúzernek érzem magam. Lehet igazuk van?



2021. aug. 9. 20:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*hajnalban
2021. aug. 9. 20:33
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ignoráld már őket. Bele tanulsz majd.
2021. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ordítsd le a fejüket.

Amíg te viseled a vezetés közben elkövetett esetleges hibák következményeit, amíg te fizeted az üzemanyag árát, addig nekik pofa alapállásba!

2021. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

"A család viszont mindig ezzel jön, hogy minek nekem a kocsi ha csak a városban megyek"


Ez olyan tipik idióta duma. Az emberek 90%-a a kocsit pont erre használja, városon belül melóba be, aztán onnan vissza. Évente 1-2 nyaralás. Csak egy kis része van az embereknek, aki napi több száz kilométert levezet ilyen-olyan okokból személyautóval.

2021. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

#4


Mondjuk erre én pont nem vennék autót, de gyakorlásként oké.

Én friss jogsival beraktam a GPS-t egy érdekes helyre, aztán mentem.

2021. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

#5


Amíg nincs normális tömegközlekedés, addig mit csináljon az ember? Nekem például van, hogy 03:20-ra kell mennem dolgozni. Nincs tömegközlekedés akkor még. Télen, hóesésben, gyalogoljak vagy kerékpározzak kilométereket? Az átlag ember, az átlag autót a munkába járásra használja, ami lehetőleg közel van. Ezt kár vitatni.

2021. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem messze van a meló, meg a buszmegálló is. Idővel szeretnék majd menni messzebb is, nyilván ez nem végleges dolog, csak még nem érzem magam készen rá. Ha muszáj lenne eltudnék menni, de szeretem betartani a magam számára felállított szabyokat, fokozatosan szeretnék hozzászokni. Itt a városban is vannak mindenfajta szituk, de van helyismeretem, minden utat ismerek, minden táblát kereszteződést, ezért bátram merem vállalni.
2021. aug. 9. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A vezetés senkinél nem szabad erőltetni, bunkó dolog ha köteleznek rá valakit, addig buli a gyereket piszkálni míg egyszer balesetet nem okoz, olyannak megy neki akinek 30 milliós autója van, akkor majd elmegy a kedvük a témától.

Örülök én is hogy vezethetek, hogy van mit, de 3 év után sem tartom magam rutinosnak se autóval, se a 190 lóerős motorral.

Ráadásul télen nem is igen vezetek csak ha családtaghoz megyünk, boltba, vagy egyebek.

2021. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván minél többet vezet az ember annál jobban belejön. De csak azért nincs értelme autózni, hogy autózva legyen. Na meg 2 hete van kocsid mit várnak, hogy körbe autózod a világot? :D
2021. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, 2 hét még semmi, gyakorlatilag nulláról kezded, célszerű lenne megkeresni az oktatódat és venni vele pár órát de a te kocsiddal. Túl sokat hagytál ki. GPS-t még jó időre felejtsd el, a táblák alapján tájékozódj. A jogsi nem csak oda érvényes ahol most közlekedsz :)
2021. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!