Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bútorokat szállítani személyau...

Bútorokat szállítani személyautóban mennyire rizikós?

Figyelt kérdés

Nem szeretem azokat, akik a rendőröknek akarnak megfelelni, de most engem is érdekelne.

Ócska bútorokat vinnék hulladékudvarba. Lehajtottam a hátsó ülések és a jobb egyet is.

Bepakoltam foteleket, meg lapra szétbontva mindenfélét, matracot stb.

Ha nem 140-ről satuzok, megállnak a helyükön. Városban, ismert úton megyek majd, max. 50-nel, és kiemelten figyelek arra, semmi hirtelen mozdulatra ne kényszerüljek.

De büntethet érte a rendőr, ha találkozunk?

És ha igen, akkor ott le kell zárnom a kocsit, és szállítójárművet hívni?

Nyilván az útra nem pakolhatom le a cuccot. Ha veszélyes akkor csekk után is az.


2021. júl. 26. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki semmit nem fog szólni ezért ha úgy pakolod be hogy nem lóg ki az autódból főleg oldalra és hátul is maximum 5 cm-re nyúlhat ki amit jelölnöd kell piros rongy darabbal vagy szalaggal. Itt egyedül abba köthet bele hogy nem látsz ki rendesen a járműből de ha betudod úgy pakolni hogy oldalra kilássál és a visszapillantókkal is láss hátra akkor azért sem szólhat semmit. Meg persze valamilyen szinten nem ártana rögzítened a dolgokat. Én is pakoltam meg totálisan egy autót bútorlapokkal úgy hogy a tetőn is volt jócskán a csomagtartón, hátsó ülések is lehajtva minden tele, az anyós ülésen voltak a kisebb szerelvények, pántok, kilincsek, csavarok, apróbb vackok egy dobozba és a fiók lapjai az anyós ülés előtti padlón voltak plusz az utánfutó is peremig volt pakolva cuccokkal. Én 10 km-ert mentem így persze hogy kifogtam egy igazoltatást rendőr meg kerek szemekkel nézte hogy mi van az autóban, tetőn, utánfutón, csomagtartóban. De a csomagtartó is rendesen le volt csukva, tetőn is minden szabályosan, normálisan volt lerögzítve utánfutón szintén. Mondta is hogy régen látott már így megpakolva egy személyautót de minden szabály volt mert ellenőrizte mennyire látok ki, mennyire vannak jól lekötve a dolgok, világító berendezések is teljesen láthatóak voltak leginkább ezt nézte az utánfutón mert mondta hogy rengetegen használják hibás világító berendezésekkel az utánfutókat vagy szabálytalanul bekötött hibás jelzőkkel de mindent rendben talált, nem is mentem gyorsan. Semmi baj nem volt mondta hogy mehetek tovább a dolgomra.
2021. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a saját biztonságod legyen fontos: baleset esetén az elmozduló tárgyak egy amúgy kis kárt okozó balesetből is sokkal durvábban csinálhatnak. Személyautókban kevés a rögzítési pont, de mindenképp fontold meg, hogyan tudod megakadályozni, hogy ütközésnél lenyakazzon valamilyen értéktelen kacat.
2021. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy pakoltam össze, hogy az egyik fogja a másikat, és ráfeszítettem a biztonsági öveket (ahol lehetett).

Ki nem nyúlik semerre.

2021. júl. 26. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyu csak nézd meg egy IKEA parkolóban hogy pakolnak az emberek :)) Ahhoz képest te tudományosan állsz a dologhoz.

Városban nem fogsz repülésből tetőre érkezni majd még 5-ször megpördülni.

Nagy fékezéskor meg kanyarban ne mozduljon semmi. Téged védjenaz ülés. Anyósülésre csak hosszabb cuccokat lógass be.

És láss ki, kezednek se legyen útban semmi.

2021. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért sokszor van szerencséje az embernek, de mivan ha beléd megy valaki?

Nagyon súlyos sérülést tud okozni az elcsúszó bútorlap.

2021. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem szeretem azokat, akik a rendőröknek akarnak megfelelni"


Nem a rendőröknek kell megfelelned, hanem a közlekedésbiztonsági törvényeknek, hogy ne okozz balesetet, te szerencsétlen.


A rendőrök azt kérik rajtad számon, ha nem tartod be.


Megáll az ember esze.

2021. aug. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os!

Van neked eszed, ami meg tud állni?

Szövegértelmezés nem nagyon megy.

A KRESZ egyébként rendelet, nem törvény.

2021. aug. 18. 06:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!