Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kutyát lehet szállítani...

Kutyát lehet szállítani személyautóban úgy hogy pórázon van és a lábunk előtt?

Figyelt kérdés
2017. júl. 12. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


google, első találat.

A fenti értelmezés szerint nem szállíthatnád a lábad előtt, mert a vezetőt akadályozhatja (nyugtalan, megijed, megugrik stb stb)

2017. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, sőt tilos.

Előírásos szállítás, ha a kutya el van kerítve a vezetőtől, és nem akadályozza a kilátásban.

2017. júl. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A link alapján lehet úgy ahogy én gondoltam.? Tehát anyósülésen pórázzal láb előtt fogja valaki.Így a vezetőt nem akadályozza, mert tartják, nem akadályozza a szabad kilátásban sem.
2017. júl. 12. 07:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez sokban függ szerintem a kutya méretén, és természetén is. No meg mekkora útra viszik.

Mert egy nagy testű, vagy egy izgága esetleg ijedős kutya hiába van pórázon, nem biztos, hogy meg tudja fogni az illető.


Az én pitem simán elül az anyós ülésen, nem kolbászol a kocsiban. De láttam már sofőr kezében is kiskutyát...

De én is sokat gondolkozom, hogy kellene egy biztonsági öv neki. Az ő érdekében. De mi ritkán megyünk kocsival, és akkor is rövid távokat.

2017. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Komolyan nem érted?

A linken pont az van, hogy nem lehet, mert zavarhatja, akadályozhatja a vezetőt...

2017. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Póráz, rövidre fogva, lábad előtt, vagy az öledben

(mérettől függően), de hátra ülj be! Kevésbé veszé-

lyes a vezetésre.

2017. júl. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!