Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy magyaràzzam el neki,...

Hogy magyaràzzam el neki, hogy itt nem rollerezhet?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm felhàborodott azon, hogy egy területre egy àthúzott roller tàbla van kirakva ès ezt jeleztem is neki... èn leszàltam, ő nem. Azzal èrvelt hogy a kreszbe ez nincs benne, amire az volt a vàlaszom hogy igaz hogy az nincs , de gyalogos zóna jelzès benne van... erre jött azzal, hogy azt senki nem tartja be...
2021. júl. 10. 13:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Húú de durva! Ugy rollerezett, hogy kint volt a tábla, hogy nem szabad rollerezni.. Hát akasztani kéne az ilyet 😅😅😅
2021. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

A szabály nem ismerete nem mentesít a felelősség alól.


Hasonló példa a zöldterületen parkolás: A kreszben sehol nem szerepel, hogy nem szabad zöldterületen parkolni, a legtöbb önkormányzat ettől még helyi rendeletben tiltja.

Ha tehát valahol ki van írva, hogy fűre parkolni tilos, de te ezt figyelmen kívül hagyod, mondván, hogy "nincs ilyen tábla a kreszben", attól még a közteres rárakhatja az autódra kerékbilincset és hiába jössz a kresszel.


Egyébként a rollerezést konkrétan kormányrendelet tiltja a kiemelt nemzeti emlékhelyeken (vagyis a Kossuth téren)

[link]

2021. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
nem akasztanikellene, hanem leszàlni... Èn úgy vagyok ezzel (akàr mint autós) ha van egy szabàly az nem vèletlen, ès ha tudjuk, tartsuk be. Èn azèrt is szàllok le, mert ha a fiammal megek valahova, akkor valakinek pèldàt kell mitatnia. Ès mivel az èdesanyja meghallt, így nekem kell...
2021. júl. 11. 06:50
 14/15 anonim ***** válasza:
kupold meg!
2021. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bárki bármit mondhat, de a rollert jelenleg nem szabályozza a KRESZ. Minden önkormányzat össze-vissza táblázgat, semmi koncepció nincs mögötte. Általában nincs igazán értelme betartani ezeket a "szabályokat", amíg nincs jobb, addig én is a magam szabályrendszerét állítottam fel, és azt tartom be, ami gyakran nem egyezik a kitáblázottakkal. Pl. minden nap kétszer rollerezek át a Kossuth téren, ahol ezt kormányrendelet tiltja, és közben néha kacsintok egyet a rendőrökre :)
2021. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!