Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » C kategória e-learningben?

C kategória e-learningben?

Figyelt kérdés

Online elkezdett C kategóriánál lesz külön személyes felkészítés Bü vizsgára, vagy az e-learning tananyagban lesz minden?

A Bü vizsga elméleti része a kresz vizsgával van együtt, a gyakorlati része pedig a rutin vizsga előtt a teherautón történik?


2021. júl. 1. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van bármilyen műszaki végzettséged, akkor nem kell a BÜ. Általában teherautósoknak/buszosoknak szokott lenni ilyen, de ha nincs akkor 5x4 órás tantermi oktatáson kell részt venni (sok). Ott fénymásolva a kidolgozott tételeket is megkapod. E-learningben NINCS benne a BÜ, csak az elméleti (számítógépes) vizsga anyaga. CE kategóriánál még 2x4 óra BÜ lesz ezen felül.
2021. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A BÜ vizsga a rutin vizsgával együtt van általában.
2021. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.


A BÜ vizsga az egy szóbeli vizsga. Nem mindenhol kell megmutatni a teherautón a dolgokat, tétel függvényében. Ha van teherautó akkor igen, amúgy nem. Olyan szóbeli vizsga, mint annak idején a B-s jogsinél volt az EÜ vizsga. És kész. (Bár én M kategóriánál csináltam 2012-ben, de szerintem most is így van az EÜ vizsga. Akkor még M kategória volt, és nem AM.)


KRESZ-ben nincsen benne. Az első válaszoló jól leírta. Kapsz többnyire E-mailben elküldve egy tétel sort, amit be kell magolni. Ez már a KRESZ tanfolyam és vizsga után van. Egyébként ha már a KRESZ meg van, de még nem vizsgáztál BÜ-ből vagy megbuktól, addig el lehet kezdeni a rutint és a vezetést is, csak a forgalmi vizsgát nem teheted le addig, amíg meg nincsen a BÜ vizsga, mivel ez feltétele a jogosítvány megszerzéséhez.

2021. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!