Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik veszélyesebb az alábbia...

Melyik veszélyesebb az alábbiak közül? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nekem pár hónapja van jogsim, azóta sokat, majdnem napi szinten vezetek, a férjemnek pár éve, szintén sokat vezet. Sokadjára fordul elő, hogy a vezetésem során nézeteltérésbe ütközünk az alábbi kérdés kapcsán: én jobb szeretek nagyobb követési távolságot hagyni, nem mászni a másik farába (ez főleg arra vonatkozik, ha dugózunk, vagy múltkor pl egy T matricás sofőr volt előttem), ilyenkor akkora hely van előttem, hogy egy pofátlan autós cipőkanállal befér (a T matricás esetén 2 is megelőzött így, rám húzva a kormányt, mert persze szembe meg jöttek). A férjem mondta, hogy az "én hibám", mert helyet hagytam magam előtt, és ha olyan közel megyek az előttem lévőhöz, hogy nem fér be másik autó, akkor meg se próbálnak megelőzni.

Legutóbb másik dugóban volt ugyanez, folyamatosan elindultunk-mentünk-fékeztünk, így jobban lemaradtam, hogy ne kelljen folyamatosan hirtelen fékezni és elindulgatni, hanem csorogtam szépen. Erre szólt, hogy ezt nem fogják szeretni, és valaki tuti bevág elém...

Nekem az a véleményem, hogy én szabályosan közlekedem azáltal, hogy nem mászok a másik farába, csak azért, hogy ne előzzenek ki, mert bár megelőzHETő vele a mögöttem lévő tolakodása (bár így is lehet egy barom, aki kikerül és rám húzza a kormányt), de én meg garantáltan veszélyeztetem magunkat és az előttem haladót azzal, ha rámászok. Ha meg tartom a távolságot, és mégis belém jön egy előzni vágyó, akkor ő a hibás.


Kinek van igaza? Nyilván az tény, hogy nincs sok tapasztalatom, de szerintem (és személy szerint nekem mindenképp) a távolságtartás a biztonságosabb. Egyre több a türelmetlen autós is...


Hozzáteszem, nem tötymörgök, mindig minimum a megengedettel megyek, de felveszem a forgalom ritmusást, ha épp mindenki többel megy...



2021. jún. 25. 17:30
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként ha nem akarsz megelőzni egy autót akkor pont hogy jó dolog kicsit lemaradni. Így ha valaki előzni szeretne, de egyszerre csak egyet tud, akkor is haladhat tovább. A dugóban is célszerű úgy csinálni ahogy te csinálod.
2021. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
78%

Velem a következő szituáció esett meg: dugóban előttem haladó megfelelő távolságot tartott. Én mögötte "vonatoztam", mert én is ilyenkor féltem, hogy bevágnak elém.

Az előttem lévő elé be is vágtak, nyomott egy satuféket, én meg hátulról belekoccantam.

Végülis, megtörtént, amitől ilyenkor félni lehet: bevágtak elé szabálytalanul.

De azzal, hogy én meg a kis távolság miatt nekikoccantam, sokkal nagyobbat hibáztam.

Inkább tartsd a távolságot.

2021. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!