Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hazánkban mekkora mértékű a...

Hazánkban mekkora mértékű a motorkerékpár lopás?

Figyelt kérdés
Motort tervezek venni, és nem tudom megoldani a garázsban tárolást. Szabad ég alatt, esetleg letakarva, mennyire gyakoriak a rongálások, lopások?

2021. jún. 1. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam túl sok ilyenről. A londoni tolvajok szerint a ponyvával letakarás a leghatékonyabb módja a védekezésnek, illetve láncold a vázat vagy kereket fix tárgyhoz. Esetleg ezeken felül egy tárcsazár. Ha ez a három megvan, akkor még a legelszántabb tolvaj is néz másik prédát. Ha valaki konkrétan ezt el akarja lopni, el fogja tudni lopni, de ez ritka. Általában csak simán a legkönnyebb prédát viszik. Gondolj bele a helyébe. Szívnál egy letakart motorral, ahol azt se tudod, mi van a ponyva alatt, milyen védelmi eszközök, de azt látod, hogy lánc és tárcsazár is van rajta. Hagyod a francba, főleg ha 50 méterrel odébb van egy motor minden védelem nélkül, csak kormányzárral.
2021. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ritka, de lássuk be, hogy az utcán való tárolás is ritka.

Nem nagyon vannak 50 méterenként motorok a parkolókban.

2021. jún. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem divat utcán tartani motorkerékpárokat.
2021. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem 2 motorom is ellopták, pedig 30 filléres robogó volt mindkettő, U lakattal fix tárgyhoz rögzítve.
2021. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lopták el 50-es robogómat sajnos. Napi rohangáláskor tárcsafékzár az alap, estére vagy egész napra lezárni tárcsazár+lánc vázon áthúzva, egy minőségibb lánc. Ha több hétre rakom el, akkor ponyva is. 10éve nincs gond, lekopogom.
2021. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem nagyon hallani h annyi meg annyi lopás lenne ezzel kapcsolatban szerintem, de aki nem akarja h ellopják az övét eleve úgy szerezzen be h biztosítva legyen a tárolása.
2021. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!