Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legcikibb, amit...

Mi volt a legcikibb, amit tanuló vezetőtől láttál?

Figyelt kérdés

nekem tegnap volt. Mentem újpesten kis utcákba. ès ott ilyen három szög alakú az utca. Èn jobbra mentem egyirányú. Jött a tanuló, gondolom balra kellett volna fordulnia. index megvolt. ès itt neki tovább kellett volna menni 10 m ès majdnem teljesen visszafordulva balra. Ő viszont konkrètan "befordult" ahol èn jöttem. gondolom oktató fèkezett, meg èn is. Tanuló ráborult a kormányra, mikor meglátom a 3. embert... ezt vizsgán csinálta meg... gondoltam magamba, hogy "hát ez ma így bukta"

Őszinte leszek, èn sajnáltam szegènykèt....


2021. jún. 1. 14:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Ez épp tegnapi sztori:

Országúton 90-es szakaszon ment 45-tel (előzni nem lehetett).

Majd egy stop táblás kereszteződéshez értünk, ahol a stop vonal előtt 5-10 méterrel megállt (gondolom nem érezte az autó elejét), majd gyökkettővel balra kanyarodott, de nem a gyorsítósávba, hanem egyből a normál sávba, úgy hogy a jobbról simán jöhetnek 90-100-zal. Annyira lassan kanyarodott, hogy a gyorsítósávban elmentem mellette.


Igazából nem is a tanulónak ciki ez, hanem az oktatónak, hogy ilyen képességekkel kiviszi az országútra.

2021. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, én meg NEM tanulótól láttam olyat, hogy balra rákanyarodott az osztottpályás út bal pályájára egy lámpás kereszteződésben. Nyilván szembetalálta magát az ott várakozó kocsisorral. Satuzott. Erre kiderült, hogy a mögötte èrkező is vakegér módjàra fordult be balra, követve őt és hàt... nem számított satufékezesre, na. És ő sem tanuló volt!
2021. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

Saját magamtól "láttam" tanulóként a legcikibb dolgokat:

1. Munkások dolgoztak az út szélén, az alapból elég széles sáv egy részét elfoglalva. Sebességkorlátozó tábla nem volt kirakva, én meg szépen elsuhantam 50-nel, pár centire.

2. Balra ki akartam kanyarodni, elég nagy lendülettel, de nem vettem észre a balról, védett úton érkezőt. Az oktatóm persze befékezett, de én valamiért annyira bambultam, megijedtem, hogy még nyomtam a gázt, na és így persze égettem rendesen a kuplungot.

Nagyon nem vagyok büszke magamra ezek miatt, de szerencsére elég hamar sikerült "kinőnöm" az ilyen baromságokból.


Hogy pozitív példát is mondjak magamról, volt egy nagyon hasonló történet, mint amiről #11 írt. Az oktatómmal bejárt úton gyakran érintettünk egy bizonyos kereszteződést, ahol balra kellett kanyarodnom a lámpánál. Mivel sokszor jártunk arra, nekem úgymond már rutinból is ment, hogy mennyit kell tekernem a kormányon, milyen ívet kell tartanom. Volt viszont egy alkalom, mikor egyedül én tudtam normálisan kanyarodni ott, mivel a legelöl álló autó (nem tanuló) túl nagy íven akarta bevenni a kanyart, így pedig felugratott a háromszög alakú járdaszigetre, csoda, hogy az ottani villanyoszlopnak nem csapódott neki. A mögötte lévő tanuló is viszonylag nagy lendülettel kanyarodott, viszont ő meg túl kicsi íven, így félig a szemközti sávban találta magát, ahol koccant is az ott álló teherautóval (gondolom az oktató mentette fékezéssel koccanásra a dolgot).

2021. jún. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!