Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért az útról nyírják a füvet?

Miért az útról nyírják a füvet?

Figyelt kérdés

De komolyan. Agyamat eldobom.


Megyek egy szűk utcában, erre látom, hogy a csávó kint áll az út szélén, kezében fűkaszával és halál nyugodtan nyírja a füvet az árok szélénél.


Egy az, hogy kárt tehet az autóban, de mi van ha csinál valami szokatlan mozdulatot és elém kerül mikor megyek el mellette? Erre nem gondolnak ilyenkor? Ilyenkor ki a hibás?


Szóval megállok, nyomok neki egy dudát, erre elkezd nézegetni felém. Mondom neki, hogy komolyan gondolja? Nem akar elmenni az úttestről? Erre kiabál, hogy nem hallja, folytatja tovább...


Nem zaklattam tovább, haladtam a magam dolgára, de ez azért tényleg durva volt.


Nem úgy van, hogy az önkormányzat nyírja a füvet a házak előtt és ilyenkor paravánnal eltakarják, hogy ne dobja el a kavicsokat? Ki fogja fizetni a kárt, ha berepül egy kavics a szélvédőmön? Eleve szabályos így füvet nyírni, hogy semmi biztosító személyzet nincsen, aki szól neki, ha jön autó?



2021. máj. 25. 02:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Honnét veszed, hogy önkormányzatis volt? Azok általában nem egyedül vannak. A házam előtt én nyírom a füvet és van, hogy az út széléről, ha egyszer onnét kell, onnét esik kézre. És igen, van, hogy a gép zúgásától nem hallom az autót, ha igen, akkor abbahagyom, ha nem akkor meg nem. Ez van.
2021. máj. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha elütöd a te hibád. Ha kart tesz a kocsidban az ő hibaja, helydzinre kell hivni a rendőröket es kész.
2021. máj. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

"nyírja a füvet az árok szélénél."


Akkor lebegjen az árok közepén ha az út felől eső oldalt szeretné lenyírni vagy mi?

2021. máj. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az árok szélét nyírja, azt bizony az úttestről lehet leginkább megoldani. Én mondjuk tuti kérnék egy kollégát, családtagot, hogy fedezzen az úttest felől, amíg ott szerencsétlenkedek, de szerintem a világ e táján ennyire nem fejlett a biztonságkultúra, hogy ez általanos hozzáállás legyen.
2021. máj. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom máshogyan nem fért oda. Gondolhatod, hogy nem szándékosan szívatott téged.


Szűk utcában feltételezem nem volt akkora forgalom és sebesség, hogy komoly balesetveszélyt jelentsen.


Arra meg semmi garancia, hogy az önkormányzat alkalmazottja lett volna, simán lehetett egy lakó.

2021. máj. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Elég b**ziság, hogy még nincsenek jetpackekkel felszerelve, jelentsd fel őket!
2021. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Lakott területen belül az autós csak vendég, ott a kétlábú gyalogosok az őshonosak, s ha kedve van akkor kimegy az utcára füvet nyírni, kiküldi az utódait ugróiskolázni vagy épp leinti a femilifrosztos autót és vesz magának fagylaltot - az út közepén. Lehet, hogy olyan helyen nőttél fel, ahol ez nem volt evidens és a KRESZ tanfolyamon sem magyarázták el, de falun, kis községekben az utca közös használatú felület, nem az autós áll a tápláléklánc csúcsán.

Ui.: Önkormányzatnak kb. 10 éve nem feladata a vízelvezető árkok karbantartása, a lakók felelőssége.

2021. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

"Egy az, hogy kárt tehet az autóban"

Ha a füvön állva vágná, akkor nagyobb esély van erre. Pont a te autód érdekében nyírja az útszegény felé. A fűkaszákon van egy védő műanyag, ami meggátolja, hogy az operátor felé repüljenek a levágott darabkák, elkapott kavicsok, stb.

"de mi van ha csinál valami szokatlan mozdulatot és elém kerül mikor megyek el mellette? Erre nem gondolnak ilyenkor? Ilyenkor ki a hibás?"

Láttad, hogy ott van, szépen LASSAN elmész mellette és nem lesz semmi baj. Hagyjál neki annyi helyet, amennyit tudsz.

2021. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#1 Nem mondtam, hogy önkormányzatis volt, olvasd újra a szöveget.


#4 Szerintem is így kéne eleve, de amúgy az ároknál nem az önkormányzat nyírja minden esetben a füvet? És ők is úgy szokták nyírni, hogy rendesen láthatósági mellény, paraván, szorosan az úttest szélére húzódva, ha ki kell lépniük... Nem úgy, hogy kiállok az úttestre aztán bóklászok mint a hülye.


#8 Erre nem gondoltam. Nyilván kikerülöm, ahogyan tudom, de szerintem ennek a kresz-ben is benne kell legyen, hogy úttestre nem lehet csak úgy kimenni önkényesen munkát végezni, akadályozva ezzel a közlekedőket és a saját testi épségemet.

2021. máj. 25. 16:04
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Ne hülyéskedj már!
2021. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!