Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jobbra tarts szabály akkor...

A jobbra tarts szabály akkor is érvényes, ha a mögöttem érkező többel jön, mint a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy én 90-es táblánál haladok a belső sávban 96-al (kilencvenhat) és beér mögém valaki, akkor el kell engedjem? Tudtommal akkor már nem, hiszen túllépte a korlátot. Ha én megyek lassabban, mint a megengedett, akár 1km/h-val is, akkor viszont kötelező a jobbra tartás, kötelező elengedni aki mögöttem jön.
2021. máj. 9. 12:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
19 éve még lehetett "bemagolós" módszerrel vizsgázni, nulla konkrét tudással. A 74 pontot így kell értékén kezelni. Gyakorlatilag semmit sem jelent, szemlátomást teljesen fogalmatlan vagy, hülyeséget írtál a jobbratartásról is. Mást pedig nem tarthatsz fel, nem vagy rendőr, a saját sebességedet nincs jogod másra rákényszeríteni. Persze ha kielőz jobbról, és nyom egy kis satuféket előtted, akkor itt ajvékolnál, miközben magadnak kerested a bajt.
2021. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell jobbra tartanod sőt ha gyorsabban jön nálad akkor be is fékezhetsz neki hogy megmutasd te vagy a legjobb az úton. Így jó?
2021. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%

Kéz kérdésem lenne

- miért vagy szabálytalan

- miért vagy szabálytalan?

Ha 90 a megengedett, akkor miért haladsz gyorsabban?

Ha lakott területen autózol/motorozol, többsávos úton miért a belsőben vagy, ha nem előzöl/ kerülsz?

Aki a külsőben megy, elmehet melletted, mert az nem számít előzésnek. Ha voltál akkkra paraszt, hogy belsőben mész, ne úgy menj ki, hogy a másikat veszélybe sodorj.

Ha te nem tartasz be alapvető szabályokat, miert foglalkoztat mások szabálytalansága?

2021. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Sehol nincs a KRESZ-ben, hogy te önkéntes rendőrködhetsz és eldöntheted, hogy kivel szemben tartod be a szabályokat és kivel nem
2021. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Lakott területen kívül jobbra tartás van. Lakott területen belül nem kell kimenned a külső sávban, lakott területen kívül igen. Mindegy, hogy jönnek mögötted, vagy egyedül mész. Sőt, ha három forgalmi sáv van egy irányban (lásd M0 déli szektor) akkor is a külsőben kell haladnod, a középsőt is csak előzés céljából veheted igénybe (ezt sokan nem tartják be). Balra kanyarodás céljából szintén igénybe veheted a belső sávot, sőt csak abból kanyarodhatsz balra (5-ös főút Kecsekmét előtti szakaszán például van olyan hely, ahol ezt kell tenni). De alapvetően jobbra tartási kötelezettséged van.


Az pedig nem a te dolgod, hogy eldöntsd, mennyivel halad a mögötted jövő. Az a hatóság feladata, hogy gyorshajtásért megbírságolja.

2021. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13. mitől nulla százalék? Talán nem jogos, nem helytálló stb.?
2021. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90-es táblánál 90-el mész! Megértetted!!!??
2021. máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A jobbra tarts szabály akkor is érvényes, ha a mögöttem érkező többel jön, mint a megengedett sebesség?"


A közlekedési szabályokat csak magadra kell értelmezni. Mindenki mástól függetlenül. Mindegy ki hol mennyivel jön vagy megy, neked jobbra kell tartani. Nem feladatod (nincs hozzá jogod) hogy másokat a közlekedési szabályok betartására kényszeríts.

2021. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!