Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jobbra tarts szabály akkor...

A jobbra tarts szabály akkor is érvényes, ha a mögöttem érkező többel jön, mint a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy én 90-es táblánál haladok a belső sávban 96-al (kilencvenhat) és beér mögém valaki, akkor el kell engedjem? Tudtommal akkor már nem, hiszen túllépte a korlátot. Ha én megyek lassabban, mint a megengedett, akár 1km/h-val is, akkor viszont kötelező a jobbra tartás, kötelező elengedni aki mögöttem jön.
2021. máj. 9. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A nem kötelező kimenni a külső sávba, csak ha jönnek mögötted, az csak lakott területen belül van. Lakott területen kívül alapból kötelező a jobbra tartás, nem kell hogy jöjjenek mögötted, főleg nem érdekel senkit, hogy mennyivel jön. Mentegetőzhetsz itt a hibádért, de a kreszt azt nem tudod. Amúgy lakott területen is mind1, hogy mennyivel jön mögötted, el kell engedned.
2021. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is érvényes a jobbra tarts.
2021. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Dehogynem tudom a kreszt, 74 ponttal írtam meg a tesztet 19 éve :-D
2021. máj. 9. 12:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A jobbra tarts lakott területen kívül mindig érvényes.
2021. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal akkor már nem"

Megtennéd, kérlek, hogy idézed a kresznek azt a paragrafusát, miszerint bizonyos szabály (pl. jelen esetben a jobbratartási kötelezettség) nem érvényes a forgalomban részt vevők egy részével szemben?

Esetleg olyan paragrafust is elfogadok, ami általánosságban azt engedélyezi, hogy bizonyos előírásokat mások sebességének függvényében alkalmazz.

2021. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Beviz Elek ***** válasza:
95%
A jobbratartási kötelezettségnek semmi köze más autókhoz. A jobbratartási kötelezettség azt jelenti hogy a jobboldali sávban kell haladnod ha nem készülsz balra kanyarodni vagy nem előzöl. Igen, akkor is jobbra kell tartanod ha nincs mögötted senki, innentől pedig teljesen mindegy hogy mennyivel fog megelőzni a másik.
2021. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A lehetőségekhez képest mindíg jobbra tartás van.
2021. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

" 74 ponttal írtam meg a tesztet 19 éve"

Ez nem jelenti azt hogy tudod is a kreszt, de szerintem akkor is csak kitöltötted , de nem tudtam.

2021. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
* de nem tudtad
2021. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem lenne érvényes, akkor direkt bent maradnál a belsőben csak hogy megszivasd a mögötted jövőt?
2021. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!