Szerintetek milyen lenne a bukási arány, ha a KRESZ vizsgák szóban zajlanának?
Figyelt kérdés
Tudom, nem megvalósítható több okból sem, csak gondolatkísérlet gyanánt merült fel bennem.2021. márc. 30. 22:10
11/14 anonim válasza:
Áltudományos a tudod micsodád. Szóbeliztettem annak idején főiskolán bejárós oktatóként, mert ez volt előírva a tárgyból követelménynek. Még felkészülési időt is adtam, ahol a hallgató jegyzetet írhatott magáról. Tudod mi volt az eredmény? Legtöbbük nyökögött össze-vissza, nem tudtam megadni a kettest sem nekik. Felajánlottam, hogy jó, akkor írja le, amit tud, arra ránéztem és kapásból 3-4-es meglett. De volt olyan, is akinek belenéztem a jegyzetébe, amiben tök jól le volt írva minden, de képtelen volt érthetően felolvasni valamiért. Kérdezem, de hiszen leírta, akkor miért nem azt mondja. Hát, ő nem tudja.
12/14 Alex Fly válasza:
@9: csak éppen a gyakorlatban egy adott közlekedési szituáció esetén sincs gondolkodási időd kidolgozni a tételt, hogy mit is tegyél, hanem azonnal kell cselekedned...
Egyébként valószínűleg nagyobb lenne a bukási arány: ha nincs előtted 3 válaszlehetőség, akkor tudnod kell a választ, nem tudsz tippelni valamelyik lehetőségre... És ugye ha előre ott vannak a lehetőségeid, akkor sok esetben ha a helyes választ nem tudod, de ki tudod zárni a rosszakat... Na ez sem menne szóbeli vizsgán.
De amíg a járművezetői oktatásban az a cél, hogy aki oda bekerül, az vezetői engedélyhez jusson, addig nem fognak emel i a követelményeken.
13/14 anonim válasza:
Alex. Ezt értem. De a KRESZ vizsga nem arról szól, hogy gondolkodási idő nélkül fel tudja-e mérni a helyzetet a leendő sofőr, hanem, hogy érti-e az elveket. Nem véletlenül van az, hogy a gyakorlati óra előfeltétele a sikeres KRESZ vizsga, mert csak ekkor kezdi el a gyakorlatban is alkalmazni az elveket a tanuló.
14/14 Alex Fly válasza:
@13: de a valóságban ne válik el ilyen élesen a kettő. A gyakorlatban csak azt tudja alkalmazni, amit megtanult úgy, hogy ne kelljen rajta fél órát gondolkoznia, mit is kellene csinálnia. A gyakorlati oktatás az elméletre épül; ha ott komoly hiányosságok vannak, akkor a gyakorlatban sem fogja tud i, mit és miért csináljon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!