Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetekben kié a felelősség?

Ilyen esetekben kié a felelősség?

Figyelt kérdés

Céges autó rossz műszaki állapota miatt baleset törtnik. Sofőr szólt a hibáról, de nem történt semmi. Ebben az esetben ki a felelős? 100%ban a sofőr?

Másik kérdés: rossz műszaki állapot miatt a sofőr megtagadja a munkavégzést, de nem rugják ki, de nem is javítják a hibát, olyankor mi van?


Sajnos ebben a helyzetben vagyok. Közös megegyezéses kilépő papírt nem fogok alaírni, azt akarom hogy írják bele az okát ami miatt kirugtak. Fel akarom jelenteni a céget, mert nagyon rosszindulatúak voltak és ezzel veszélyeztették mások életét.


2021. márc. 18. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A munkáltatónak kötelessége biztosítani a biztonságos munkavégzés körülményeit és ennek része a munkaeszközök biztonságos állapotban tartása. Neked munkavàllalóként kötelességed jelezni azt, ha észleled: nem biztonságos egy munkaeszköz. Ha ezt megfelelően dokumentáltad, a munkáltatónak elég nehéz lesz úgy indokolnia a felmondást, hogy ne kelljen végkielégítést fizetnie. Sokan alulbecsülik ilyenkor az alkupozíciójukat, mint munkavállaló, de ha az ilyenkor szokásos módszeres kicsinálási kísérletet vállalod és végig alaposan dokumentálod az eseményeket, akkor abból nyertesek jössz ki jó eséllyel. De kemény menet lesz, mert ilyenkor mindenféle szívatással próbálkozhat egy munkáltató, szóval munkajogi szempontból körbe kell bástyáznod magadat !
2021. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Köteles vagy meggyőződni az autód műszaki állapotáról elindulás előtt.


Nincs több mondanivalóm, mert egyértelmű.

2021. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

2-es, nem egyértelmű.

A KRESZ azt mondja, hogy a sofőr nem indulhat el, a cég meg nem engedheti elindulni ezzel az autóval.

Tehát osztott felelősség!

2021. márc. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

ide illik talán az a mondat is amit én szoktam mondani:

"Ha egy munka veszélyt jelent saját, vagy mások életére, a munka folyamatot meg KELL tagadni"

(és itt oda szoktam mondani a főnökömnek, hogy egész nap veszélyben érzem magam :) )

2021. márc. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!