Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a különbség a két súlykorlá...

Mi a különbség a két súlykorlátozó tábla között?

Figyelt kérdés
Az egyikben csak szám (tonna) van megadva, a másikban számérték meg egy teherautó piktogram.
2021. febr. 26. 10:30
1 2
 1/11 Beviz Elek ***** válasza:
87%

Teherautó piktigrammal: maximális megengedett össztömeget jelöl, általában kivéve célforgalom kiegészítéssel van. Olyan helyeken használják ahová nem akarják hogy feleslegesen bemenj nagy járművel, pl ne veresd át Bp központján ha az M0-son is körbemehetsz.


Ha nincs ott a teherautó piktogram akkor a jelenlegi súly számít, nincs kivéve célforgalom kiegészítés, általában gyenge hidak előtt találsz ilyen tablát.

2021. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor megengedett legnagyobb össztömegnél a forgalmiban bejegyzett maximális tömeget kell vennem. Nem hajthatok be egy 10 tonnás övezetbe akkor sem, ha éppen csak 8 tonnát nyom a kocsi, de nekem 12 t van bejegyezve. Ha jól értem.

2021. febr. 26. 10:59
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
65%
Amennyiben nem ott van az úticélod és/vagy nincs kint a kivéve célforgalom kiegészítés, úgy nem mehetsz be.
2021. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Bemész te 40 tonnával a 3,5-esbe is ne aggódj,már ha kamionozni akarsz. Ezen mindenki átmegy kezdőként. Persze van híd ami nem 40 tonnára van tervezve oda nyilván nem szabad menni de sok helyen van 3,5 vagy 12t de kiegészítéssel hogy rakodás céljából be lehet menni. A magasságra figyelj oda mert az a helyszínen büntet,de a súly általában nem gond.
2021. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:
78%

#4

Nála csináltam a C-t és E-t, jó csóka.

2021. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak a videóit láttam, érthetően magyaráz, az biztos. Viszont az, ahogy mondja hogy "rampa", az sérti a fülem... Látszik hogy nem vagyok szegedi..
2021. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:
64%

Én sem, de mostmár érdekel hogy a szegedieknek milyen erős, ellenálló fülük lehet és hogy ez genetika vagy pedig a környezeti hatások miatt alakul ki.

Sződ-Vác nincs olyan közel Szegedhez.

2021. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

l) * „Súlykorlátozás” (38. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb össztömegű járművel (járműszerelvénnyel) közlekedni tilos;

r) * „Tehergépkocsival behajtani tilos” (43. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos; ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani;

2021. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Busman1978 ***** válasza:

Ahova nincs rajzolva teherautó, az minden gépjárműre vonatkozik, illetve az akkori össztömegre, nem a megengedett legnagyobbra.

R-go a 7.5t tábla tiltó hatállyal van az autóbuszra is, feltéve hogy az akkori össztömege meghaladja ezt a 7.5t-t.

Pl a 260 ikarusra is, ami önmagában 12 tonna lehet kb. De egy merci sprinter busz jóval könnyebb, tehát behajthat.

2021. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!