Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kaptam jegyet?

Miért nem kaptam jegyet?

Figyelt kérdés
22f vagyok. Egy másik városban dolgozom nem ott ahol lakom. Busszal utazom. Minden sofőr ad jegyet .és vissza adja a vissza járót , van egy sofőr aki havonta kb 3-szor van ha helyettesít. Sose adja vissza a vissza járót , es sosem ad jegyet senkinek . Hanem mondja nincs jegy uljel le..
2021. febr. 25. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Zsebre dolgozik. Jelentsd a Volánbusznál a dolgot.
2021. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bényeli, és elteszi magának saját zsebbe
2021. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját zsebre dolgozik.

Elteszi a pénzt, de nem ad bizonylatot róla, amit ugye a pénztárgépe rögzítene. Ha mondjuk 10 ember vesz nála 600 Ft-ért jegyet, amit ő nem ad ki, akkor a busz pénztárában 6000 Ft többlet lesz, amit ő szépen zsebre tud tenni.

Egyvalamin bukhat meg: ha mindig jellemzően sokkal kevesebb a jegybevétel (tehát a nem bérlettel utazó 65 év alatti), mint másoknál, akkor ez feltűnhet a főnökeinek, és lebuktathatják.


Ennek egyébként van egy hátulütője is. Szerencsére nálatok csak ritkán van ez a sofőr. De ha mindig ő lenne, akkor azt látnák a statisztikában, hogy kevés utas utazik azon a buszon, és ezért fölmerülhetne, hogy megszüntetik ill. ritkítják a járatokat. Amit persze nem értenének azok, akik utaznak rajta és tudják, hogy vannak rajta szép számmal.

2021. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem 90%os jegyen van MÁV kartyaval utazok mivel mozgás serult vagyok es rehabos cégnél dolgozom es mondta hogy nem adok jegyet ordítva mondta vagy le ulok a seggemre vagy szállják le
2021. febr. 25. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
páromnak szokták règen (most nem tudom hogy árusítanak e a pandèmi miatt) volt olyan hogy nem volt jegye, mondta neki üljön le, de nem vette el a pènzt...
2021. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!