Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen netre kerülő videókná...

Az ilyen netre kerülő videóknál fel is szokták jelenteni a sofőrt?

Figyelt kérdés

Manpság ugye rendszeresen kerülnek fel hasonló videók a netre:


[link]


Ilyenkor a videó készítője vajon feljelentést is tesz a publikáláson túl? Mert kitakart rendszámmal más nem nagyon tehet.



2021. febr. 20. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A rendőrség hivatalból eljárást kell indítson, ha értesülnek egy ilyen esetről. Márpedig nehéz elképzelni, hogy ne figyelnék e csatornát, ráadásul annak üzemeltetöje sokszor proaktívan keresi is a rendőrséget, akik ha akarnának sem tudnának kibújni az eljáras megkezdése elől. Innentől kezdve, ha az eredeti felvétel megvan, azt bekérik es megy az üzembentartóhoz a kérdés, hogy ki vezette a kocsit (vagy rögtön megy a közig. bírság, ha olyan a szabálysértés).
2021. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyében megtenném. Ha elveszik egy időre a jogsijukat egy már megérné. Én is arra járok, ezek is arra járnak, nem akarok miattuk meghalni, azt se, hogy másokat nyírjanak ki.
2021. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Eléggé provokáló egy video ez.

Tipikus apucivetteajogositvanyt csehből.

Tudtommal a rendőrség nem hagyatkozhat ilyen videó felvételekre.

Több oka is van.

De persze, feljelentés attól minimum.

2021. febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3: miért nem hagyatkozhat? Mert valaki hamisíthatna ilyet más rendszámával? Nem tudom, az mennyire életszerű, hogy ugyanolyan típusú, állapotú kocsival csinálnának egy ilyen videót valaki rendszámával.


Térfigyelő kamera nem mindenhol van. Ha csak egy ilyen videó van, akkor ejtik az ügyet?

2021. febr. 20. 07:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség eljárást indít. Aminek sajnos általában az a vége, hogy kapnak valami röhejesen alacsony pénzbüntetést és "közlekednek" tovább.
2021. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minél több a bizonyíték , annál erősebb lesz utána a vád. Magyarországon alapvetően bizonyító ereje van a videófelvételeknek, a védelem persze próbálhatja bizonygatni, hogy a rendszám manipulálva lett, de ha nem így volt, akkor ugye csak a később rájuk terhelt igazságügyi szakértői költségeket növelik egy ilyen húzással, mert elég könnyű egy manipulált es nem manipulált videó között különbséget tenni. (Persze vannak erre is igen profi technikák, de mégis milye reális indítéka lenne bárkinek két közveszélyes făsz rendszámát méregdrága titkosszolgálati módszerekkel manipulálni?)
2021. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy én örülök neki, hogy egyre több autóban van kamera és egyre több ilyen eset kerül szem elé.


Kedvencem ez a buszos eset. Ahol emberünknek totál eldurrant az agya:

[link]

Szemből kanyarodó sávból busz elé akart vágni, majd kiszállt és felnyitott motorháztetővel hátráltatta a buszt...


Közben megérkezett az ő videója is:

[link]

Amiben megmagyarázta, hogy a busz "kivágott elé" holott látszik, hogy nem :D Majd megmagyarázta hogy "valamiért kikapcsolt a kamera" mert hát azt már nyilván nem küldte be, hogy idegből bevágott a szembe sávba azért, hogy a busz elé vághasson.


És ami végképp poén, megjött a busz mögött autózó videója is, amin tisztán látszik az egész őrület.

2021. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na meg érdekes hogyan magyarázza a sofőr a buszos esetet "kamera hiányában"


"Szerettem volna rendőri intézkedést kérni, lévén a buszvezető gondatlan manővere következtében veszélyes közlekedési helyzet alakult ki"


:D


"Folyamatosan az járt a fejemben, hogy a feleségem is rendszeresen szokott utazni ezen a járaton, és arra gondoltam, hogy nem jó, ha ilyen felelőtlen buszsofőrre van bízva több tucat ember testi épsége."


:D


"egpróbáltam a busz mellé kerülni, hogy felhívjam magamra a sofőr figyelmét, de csak ekkor tudatosodott bennem, hogy a szembejövő kanyarodó sávban állok."


:D


"Ekkor – mivel már nagyjából másfél-két méterrel a busz előtt voltam, kitettem az irányjelzőmet jobbra, számítva a buszvezető jóindulatára, hogy beenged maga elé, de ő erőszakosan visszaélt a nagy jármű jelentette fizikai fölénnyel."


Hát ez végképp priceless...csávókám bevágna szembe sávból egy busz elé, és megmagyarázza, hogy a buszvezető az erőszakos :D


"Nem is nagyon értettem, hogy a busz mit keres folyamatosan haladva a belső sávban."


Ez megint priceless...amikor a szabálytalankodó, aki amúgy full telibe fossa a szabályokat, hivatkozik a szabályokra... :D


"A busz mögé pedig már nem tudtam visszasorolni, mert a többi közlekedő (szerintem félreértve a helyzetet) nem hagyott nekem helyet."


Amúgy simán látszik, hogy a következő autós vissza engedte volna...

2021. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Több hasonló esetben nyilatkoztak a rendőrök, hogy a videó alapján eljárást indítanak. Tehát lehetséges.
2021. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt is közölhetnék az eljárás végén, hogy milyen büntetést szabtak ki. Ennek is lenne visszatartó ereje, ha elég komoly a büntetés.
2021. febr. 21. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!