Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elvennék az idősek jogsiját...

Ha elvennék az idősek jogsiját kik vezetnék a buszokat meg a kamionokat?

Figyelt kérdés

[link]


Szép dolog amikor mondják " 65 felett vegyék el a jogsit" , de akkor a buszok 10% el sem indulna, teherautók jelentős része főleg a Kamazok/Ifák sem működnének.


Ugyanis a fiatalokat nem veszik fel dolgozni Kamazra/Ifára legalábbis magam részéről ezt láttam 5 alkalommal is, hiába megyek oda, jó ,hogy nem zavarnak el seprűvel, képtelenség komoly beszélgetésig eljutni ha az céges kocsi régi lenne. Inkább hagyja állni amíg nem talál valami idős bácsit a feladatra.

Ugyan ez volt a járvány elött egy természetjáró egyesületnél, kerestek buszsofőrt, jelentkezett haverom 24 éves és mondták, hogy Ikarust nem vezetett, nincs értelme felvenniük. Közben meglett nekem is a buszos jogsim (22 éves vagyok) munkás buszra ami szintén Ikarus nem vettek fel, inkább béreltek 4 b jogsival vezethető kisbuszt a cégvezető meg a rokonai vitték reggelente meg este a dolgozókat amíg egy 70! éves amúgy volt oktatót nem győztek meg, hogy dolgozzon nekik buszon.


Szóval ez is egy érv arra, hogy nem kell elvenni az idősek jogsiját, ha jól belegondolsz akkor inkább bízod magad egy 50 éves fitt bácsira mint mondjuk rám, aki csak vizsgázott. Nem tudom mennyire igaz, a 70 éves bácsinak 1 évente újra kell csinálni a páv 1 -et igen páv 1-et amit max. 5 évre adnak meg.


20 évesen páv 1 meg 2-re mentem csak a 2-t adták meg ( igaz korlátlanra, de a páv 1 bukta volt nekem ).



2021. febr. 13. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, el kell venni bizonyos kor felett
Nem, nem kell
Nem érdekel
Ennek a kérdésnek s szavazásnak nincs értelme, de köszi az 1 pontot
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez megint emberfüggő. Mert van aki korábban "lesz" alkalmatlan a vezetésre, viszont van aki egész jól tartja magát szellemileg és fizikailag is.
2021. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Hány százaléka a mai járműparknak az IFA meg a Kamaz?

Egyébként nem életkorhoz, hanem szellemi és fizikai képességekhez kellene kötni. Nem csak az elvételt, hanem a megadást is. Sokkal, sokkal szigorúbban, mint most.

2021. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Csak normális alkalmassági kéne. Nem az az ,,itt egy 10-es, csak engedj át”, vagy ,,jó haver vagy, átengedlek”. Néhány 80 éves alkalmasabb a vezetésre, mint sok 30-40 éves, akik remegő kézzel ülnek be.
2021. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de amelyik cég IFA-t és hasonló roncstelepre való gépkocsival dolgozik, az menjen csődbe, mert alap, hogy fejlesztésekre költeni kell, aki ezt nem teszi, az előbb-utóbb úgyis megszűnik, mert piacképtelenné válik. Oké, a speciális járműveket leszámítva, amit célfeladatra gyártottak le, de azokat amúgy sem alap jogosítvánnyal vezetik.
2021. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

#4


Az IFA korában sem volt a legjobb kamion, de hidd el, viszonylagsok cégnél használnak IFA, Rába, Csepel, Kamaz, UAZ stb. járműveket, mert könnyebben javíthatók.


Az alkatrészhiány miatt kezdtek el az utóbbi 10 évben kikopni.

2021. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként meg szerintem nagyon visszás lenne, ha az idősek jogsiját "elvennék", közben meg a nyugdíjkorhatárt nem csökkentik le mindenkinek 65 éves korra.


Nem is fogja megtenni ezt a Viktor. az ő szavazóbázisát az idősek adják.

2021. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!