Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sajat udvarom kapubejaroja...

Sajat udvarom kapubejaroja elott parkolhatok e vele parhuzamosan vagy merolegesen? (KEP)

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Nemregiben kaptam egy ertesitot az onkormanyzattol hogy ne alljak az uton?! (nem szoktam az uton allni, az aszfaltra szinte sosem logok ki, maximum a kis kavicsos reszere) mert a mento tuzolto mezogazdasagi gepek, forgalmat, stb. utjat akadalyozom!


2021. febr. 4. 15:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyi eszrevetel meg hogy a szembe szomszed is igy szokott parkolni.
2021. febr. 4. 15:35
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
sajnos nem tudom rá a pontos választ (szerintem egyébként igen), de muszáj leírnom hogy gyönyörűek lettek azok a rajzok :D
2021. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés, hogy van-e tábla meg, hogy mekkora autók járhatnak arra, de tény, hogy szűknek tűnik az utca.
2021. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Járdán szerintem nem lenne mögötted elég hely.

Az úton parkolhatsz, úgy látom ott elférnek melletted.

Egyirányú amúgy az utca?

2021. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ketiranyu
2021. febr. 4. 16:01
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkor a feljebb álló autó szabálytalan, de látszik hogy van elég hely.
2021. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első képen lévő módon parkolsz és rálógsz a járdára az szabálytalan, rendőr, közteres büntethet érte.

A második esetben arra kell figyelni hogy a menetiránynak megfelelően parkolj az autó orrával, egyébként ha nincs megállást/várakozást tiltó tábla akkor akár az úttesten is meg lehet állni ha marad még hely (pontosan nem emlékszem hogy 2-2.5 vagy 3 méternek kell-e maradni).

2021. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a régi szabállyal ellentétben, ma már szabad kapubejáróban parkolni. Korábban akár azt is büntethették, aki egylakásos családi házban volt a tulajdonos, és saját kapuja előtt ált.

Most annyi a feltétel, hogy a tulajdonos(ok) beleegyezésével bárki várakozhat kapubejáróban.

Járdán parkolni tilos. Kivétel, ha tábla megengedi, de akkor is csak olyan módon, ahogyan a kiegészítő tábla mutatja. És még így is elegendő helyet kell hagyni. Az azt hiszem 1,5 m minimum.

Ez még akkor is igaz, ha 60 centi széles az egész járda, és ott a tábla, ami megengedné a járdán parkolást (van ilyen!).

Ami a konkrét helyet illeti:

A járda gyakorlatilag nincs, keskeny, rossz.

Ha teljes terjedelmével az úttesten állsz, gondot jelenthet a többieknek. Ha nem is erős ívű, de azért csak két kanyar is van itt.

2021. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy mi a szabály, én nem hagynám kinn az autóm a bejárón, mert ha meghúzza valaki, kicsi az esély, hogy becsönget vagy telefonszámot hagy...

Olcsóbb beállni, mint kifizetni a karosszériást/fényezőt.

2021. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó, pont olyan autód van mint amilyeneket óvodában rajzoltam. Hol vetted?
2021. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!