Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ez a nemtőrődömsèg?

Mi ez a nemtőrődömsèg?

Figyelt kérdés
Vàci út, újpest rèsz ahol a benzinkút van.Gyalogos 4*4 sàv, (ha jól emlèkszem) 70 es tàblànàl àtsètàl.Teljesen termèszetesnek veszi.Ràdudàlok, visszainteget. Istenemre mindom, majdnem fèlreàltam,ès szivem szerint eltörtem volna a karjàt. Csodàlkozunk, hogy mennyien halnak meg....
2021. jan. 24. 08:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
78%

Ismerem ezt a részt, arrafele sok a gyagyás mindenfajtából. Nekem egyszer az volt a mazlim, hogy egy pillanatra a zebrán megálltam, hogy megtapogassam a zsebemet, előttem húzott el elemi erővel egy audi.

Tökmindegy mivel vagy, idióta gyalog, autóval, villamossal is jár.

És közhely, de mindig is voltak, lesznek.

2021. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Úgyis megállsz. Nappal pedig látod hogy jön. Akkor miért is ne csinálhatná meg?


Az autósra mindig ràfoghatják, hogy nem körültekintően vezetett, rád foghatják, ha nincs feknyom szándékosan ütötted el.

Általában azol csinálják ezt, kinek nincs jogsija.


Akit minap elcsaptak Kál közelébe az m3-ason is. Az is agytröszt lehetett. De ugye a gyalogos meghalt, nem a sofőr hibája. De hogy fog együtt élni ezzel a tudattal??? Baszott nehezen...

Felelőtlenek az emberek.


Minden autós társamnak kívánom, hogy ne találja szembe magát ilyenekkel.

2021. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Sem a 70-es tábla, sem a 2x2 sáv nem tiltja, hogy átkeljen a gyalogos, ha nincs a közelben zebra.

A Váci úton elég ritkán (3-400 méterenként) vannak zebrák.

Ha fékezned sem kellett, akkor igazából semmi szabálytalanságot nem csinált.

2021. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
3-as! Ne írj hülyeséget. Főúton csak kijelölt gyalogátkelőhelyen, ennek hiányában csak útkereszteződésben, a járda meghosszabbított vonalában mehet át a gyalogos. Elsőbbsége nem lámpás helyeken a zebrán van. Tehát még mellékutcákban, ahol bárhol átmehet, ott sincs elsőbbsége.
2021. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
4*4??? 16?? Sokat nőtt Budapest mióta utoljára arra jártam...
2021. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
na akkor olvasd el a kreszt... főútvonalon gyalogos azebràn, illetve a kereszteződès meghosszabbítàsàval, a legrövidebb ùton mehet.... de a 2*4 sàv volt tehàt összesen 8 ppusz egy kanyarodó sàv közèpen tehàt 9.....
2021. jan. 24. 09:50
 7/14 A kérdező kommentje:
igen elírtam, kedves utolsó, 2*4 sàvos a vàci út ezen szakasza , a legtöbb helyen 2*3 sàvos
2021. jan. 24. 09:52
 8/14 A kérdező kommentje:
visszatèrve így màr vègkèpp nem csodàlkozok... a legtöbb nem is tudja mit szabad mit nem...
2021. jan. 24. 09:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy fedélzeti kamerát, aztán szard le. Ha kiugrik eléd és elütöd, téged kárpótol a biztosító, felment a felvétel, a nyomorék pedig megkapja, amit érdemel.
2021. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az nem világos , pontosan hol ment át.


De:

Az biztos, hogy ha a közelben sem kereszteződés, sem zebra nincs, a gyalogos szabályosan átkelhet. Elsőbbsége ebben az esetben nincs, tehát az a járművel közlekedőké. Azonban az elsőbbség fogalma annyit tesz, hogy az elsőbbséget élvezőt nem kenyszeritheted haladási irányának, sebességének hirtelen megváltoztatására. Innentől kezdve ha neked picit lassítanod vagy akár komolyabban, de nem hirtelen, fékezned kellett miatta, akkor a felháborodàsod egyszerűen nem jogos.


(Aki meg idekeveri az autópályás gázolást, az olvassa már el újra a KRESZ-t. Autópályán , autóúton semmi keresnivalója gyalogosnak, míg főútvonalon átkelhet, sőt, bizonyos feltételek teljesülése esetén azon közlekedhet is.)

2021. jan. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!