Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy helyezkedik a pedalnal a...

Hogy helyezkedik a pedalnal a lábatok?

Figyelt kérdés

Jobb sarkatok melyik pedál alatt van?

Mondjuk ha gyorsan kell indulni és nyomjátok a féket hogy egyszerűbb atrakni


2020. dec. 25. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha nyomom a féket, akkor a féken. Kezdő sofőr vagy amúgy? Mert hallottam már efféle kérdést kezdőktől (családon belül is), mintha azt gondolnák, hogy a pedálokat bokából nyomjuk, tehát a saroknak valahol lennie kell és csak a lábfelyüket mozgatják. De nem így van. Persze a gáz az kivétel, mert ott kicsi a pedálút, finomabb mozdulatok kellenek, ráadásul nem is tudnánk hosszabb távon levegőben tartani a lábunk, de a kuplungot és a féket teljes lábbal nyomjuk, így a sarkunk a levegőben van.
2020. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Több tízezer kilométerrel a seggem alatt őszintén megmondom, hogy fogalmam sincs. Sosem néztem még, hogy hogyan áll a lábam.
2020. dec. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kezdő igen, nekem amúgy úgy a jobb hogy a Fek alatt van a labam, hosszútávon kényelmesebb a gazt nyomva kifelé néz a labam
2020. dec. 25. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy valami egészen biztos. Hogyha a sarok a pedál alatt van, az már súlyos baleset eredménye.
2020. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igazából ez már rutinszerű. Asszem le sem rakom a sarkam. Egy hónap vezetés után eszedbe sem fog jutni, hogy mit hova tegyél.
2020. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A bal lábadat a pihentetőre rakjad, jobbat meg úgy ahogy kényelmes.
2020. dec. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem úgy kènyelmes ha a sarok lent van 9 hónap után is, a bal mega kuplungrllett.... nagy forgalom,sűrű váltásnál felette van, de nem nyomom... csak a közelben van kènyelmesen...
2020. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lábam nem a pedál alatt van, átrakni pedig a lábizmok összetett működtetésével szoktam a lábam, mert úgy egyszerűbb mint kézzel.
2020. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

A jobb sarkam valahol a fékpedál előtt van, és a lábujjaim jobbra kifelé néznek, azzal szoktam nyomi a gázpedált. Így kényelmes is, és gyorsan át tudok rúgni a fékre ha kell (fékezni általában úgy szoktam, hogy a sarkam is lent van, ha vészfékezni kell, akkor viszont teljesen felemelem a sarkam is, hogy erőből nyomhassam a pedált). Kivétel, ahol nagy gázpedál van, amit egész talppal kell nyomni (pl 6os Golf), ott a sarkam is a gázpedál alján van. Megszokást igényelt, mostmár nem zavar. Ha tempomattal megyek, mindig kínosan ügyelek arra, hogy a lábam ne legyen egy pedál alatt sem, mert ha vészfékezni kell, az qrva gáz, ha fel akarod kapni a jobb lábad, és beakad a pedálokba.

A bal lában a kuplung mellett pihen mindig, és teljesen felemelem kuplungoláskor a lábam, nem lehet úgy jól kuplungolni, hogy a sarkom a földön van (sokan így csinálják).

2020. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pedál alatt pár embert megzavart szerintem, inkább úgy mondanám hogy pedál előtt :D
2020. dec. 25. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!