Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek nyáron személyautót...

Vezethetek nyáron személyautót mezítláb?

Figyelt kérdés
2020. nov. 10. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Papucsért már büntetnek! Mezítláb csak akkor vezess, ha tönkre akarod vágni az ízületedet. És remélem, hogy nem találkozunk az utakon.
2020. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A kresz-ben csak annyi szerepel, hogy biztonságos vezetésre alkalmas állapotban kell lenned. Tehát ha mezítláb tudsz biztonságosan vezetni, akkor igen.
2020. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, de nem szabad. Hozzáteszem mezítláb rendkivül kényelmes számomra, egy haverom mesélte.
2020. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 subrette ***** válasza:
88%

A KRESZ 4. § (1) Járművet az vezethet, aki (...)

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van.

Egy mai, fékrásegítővel vagy fékasszisztenssel felszerelt autóban igazán nem kell nagy erő akár vészfékezéshez sem. Szerintem nem veszélyezteti sem magát, se másokat aki mezítláb vezet autót. A papucs más, le tud esni a lábról, beakadhat és veszélyes lehet.

2020. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
87%
Miért lenne veszélyes mezítláb vezetni? Bírom az ilyen begyöpösödött majmokat. Én nyáron mindig úgy vezetek, mivel papucsot hordok, az viszont tényleg veszélyes, mivel csúszkál/beakad. Mezítláb semmi sem gátol, jól érzed a pedálokat is, nyugodtan vezess így. (Több ezer km-t vezettem így már. ;-) )
2021. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2021. aug. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Miért raksz ide egy teljes filmet bármiféle magyarázat nélkül?
2022. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!