Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kézifék nagyon fent kezd...

Kézifék nagyon fent kezd feszulni mi a bibi?

Figyelt kérdés
40 ezer km van kocsiba, kopott fek vagy bowden? Suzuki swift
2020. okt. 31. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy régiek-e a fékek. Ha igen, akkor lehetnek kopottak a pofák, de a bowdenen amúgy is kell állítani, tehát ennyi erővel mindkettőt meg lehetne nézni.
2020. okt. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja néha utána kell allitani a bowdennek? Azt nem tudtam, Meet műszakin átment szóval fog, csak 7 kattanas után
2020. okt. 31. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utána kell állítani a kopásnak, de ugye ez még nem jelenti azt, hogy a fékpofa teljesen el van kopva. De ha már állítanak rajta, akkor célszerű ránézni a fékre is.
2020. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2020. okt. 31. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
#2: általában nem, automatikusan utána állít, de előfordulhat, hogy ez már nem működik (elkopott a fék vagy túl megnyúlt a kábel).
2020. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hat 40 ezer kilometrrel, mindig kezivel parkolunk szóval Ja :D
2020. okt. 31. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Na igen. A jó kis utóállító ami elméletben működik, gyakorlatban meg nem. Az enyém is ilyen. Félévente leszedem a dobot és beállítom. Úgy állítom hogy 3 kattanásnál ne lehessen vele kuplung felengedésel elindulni. Majd fél év alatt abból szépen 4-5 kattanás lessz. Akkor beállítom megint majd eltelik fél év és ismét. De kézifékem fog. Csak önállító szar. Mikor vettem, rá egy évre felújítottam. Működött kb fél évet. Inkább utánállítom félévente ingyen. Keress rá youtube-on. Megemeled a hátulját, leveszed a dobot és csavarhúzóval tudod állítani az önállítót. Kb egy óra szokott lenni ez a művelet. Akkor csinálom mikor cserélem a szettet téliről nyárira vagy fordítva. De ha meg a betét kopott el akkor azt is látod. Azt se bonyolúlt cserélni. Viszont azt mindenképp tengelyenként cseréld.
2020. nov. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is ez a gond, nekem azt mondta a szerelő el van kopva
2020. nov. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!