Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbsège?

Kinek van elsőbsège?

Figyelt kérdés

3 sávos út. (váci út árpád hìd után lehel tèr felè)

szèlső, illetve belső sávból mindketten közèpre akartunk sorolni.

èn úgy gondolom effektìven belső sávnak van elsőbbsège.

monjuk nállam ha pl belső sávban vagyok, ès a másik előrèbb van akkor neki adok elsőbsèget, mert nem biztos hogy látja az indexet, vagy holttèrben vagyok....

szerintetek?


2020. okt. 1. 11:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

picit más, mert az előrèbb lèvőnek van, he egymás mellet vannak akkor van a jobra tartás


"monjuk nállam ha pl belső sávban vagyok, ès a másik előrèbb van akkor neki adok elsőbsèget"

a mai nap ez volt a szitu èn voltam előrèbb akkor viszont nekem lett volna elsőbbsègem, ha agyvonal akkor viszont a külső....

2020. okt. 1. 12:36
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Aki sávot vált, irányt változtat, köteles elsőbbséget adni a sávon belül (egyenesen haladónak).

Három sávos úton az már lehet kérdés, mi van akkor, ha a jobb, és a bal oldali sávból is a középsőbe tartanak.

Jobbkéz szabályt, vagy a kanyarodási szabályt kell alkalmazni?

Nem mindegy, mert ellentétes a sorrend... a jobb sávból bakra kanyarodik, de a bal sávban haladónak jobbról érkezik

2020. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

na hát igen..... ezzel voltam ott èn is gondba hogy

1:èn tudok valamit, de az jó e?

2:a másik is ugyan úgy tudja mint èn?

ès erre a szitura szoktam azt mondani hogy jobb előzèkenynek lenni mert max lemondok egy elsőbsègről, ami nem is járna...

2020. okt. 1. 13:00
 14/17 anonim ***** válasza:
Persze, lemondasz az elsobbsegedrol , csak addigra már annyit nézegettétek egymást a másik autóssal, hogy jó eséllyel utolértétek a lassuló sort és lépéskényszerben vagytok. Ezért kell minden ilyen manőver előtt hagyni magadnak menekülési lehetőséget,
2020. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
Jobbkézszabály...
2020. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
nekem van elsöbségem mert én jövök job oldalt mert én vagyok a job.
2020. okt. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Velem történt ilyen, én voltam a bal savban, a másik autó kicsit mögöttem volt a jobb sávban, és szó szerint nem láttam az index lámpáit. Fogalmam sem volt, hogy középre akar jönni. Persze ő simán látta az én indexemet, mégis ledudált. Most már tudom miért, mert neki lett volna elsőbbsége.
2020. okt. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!