Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Utólag feljelenthet?

Utólag feljelenthet?

Figyelt kérdés

Ma tolatás közben picit nekigurultam egy másik autó orrának. Teljes mértékben én voltam a hibás, ezt kiszáláskor azonnal mondtam is, és kérdeztem, h történt e kár. A másik sofőr miután szemrevételezte a kocsija elejét azt mondta, h nincs baja, elnézést kértem és mindenki ment a maga dolgára. Én láttam, hogy a lökhárítójából egy pici darab le van pattanva, nem tudom, hogy én okoztam e, de gondolom, hogy nem mert a talajon nem volt semmi darabka és a sofőr se mondta, hogy kár érte volna a kocsiját. Az egész esetet térfigyelő is látta.

Utólag ha kitalálja, hogy azt még is én okoztam, feljelenthet miatta?



2020. szept. 16. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Megteheti, de a bizonyítási kényszer az övé. Ha nem sikerül hitelt érdemlően alátámasztani, hogy ott és akkor és úgy, akkor ő kerül bajba hamis vád miatt.

És nem csak azt kell bizonygatnia, hogy ott és úgy, hanem azt is, hogy te jogsértő módon elhagytad a helyszínt.

2020. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mivel kamera rögzítette, hogy kommunikáltunk egymással, majd beszálunk ki ki a maga kocsijába és elmegyünk, így az, hogy jogsértőn otthagytam kizárható, plusz utasom is volt aki fül és szemtanuja volt az esetnek.

De igen amúgy, elég nehéz azt bebizonyítania, hogy azt a kárt én okoztam, ha esetleg ilyen ötlete támadna.

Köszönöm a választ.

2020. szept. 16. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Kamera az egy dolog. Felvetelt ugyse kapod meg. Mire meg oda jut az ugy, higy rendorseg kikerje, mar reg nincs meg a felvetel.. ezek korberogzitenek altalaban.
2020. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!