Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A motorosok miért úsznak meg...

A motorosok miért úsznak meg mindent büntetlenül?

Figyelt kérdés
Állandó gyorshajtás, egykerekezés, túl hangos motor stb. Én az utóbbi három évben egyetlen egyszer siettem, és akkoris traffiba futottam lakott területen 77el. Ezzek szemben a motorosok gyakran 200 felett száguldoznak következmények nelkül.

2020. aug. 28. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért, ha nincs trafi akkor az autós nem ússza meg a gyorshajtást? Dehogynem. Az hogy milyen hangos a törvény nem bünteti. Az hogy te mikor és hol futottál bele a trafiba, balszerencse.
2020. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
20%
Mert a magyar jogrend nem teszi lehetővé hogy a rendőrök megfelelő eszközökkel megállítsák őket és gumibottal helyre tegyék őket.
2020. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

"Ez ilyen" - ahogy mondani szokták...


Jómagam - autóval - folyamatosan gyorshajtok, nem ritkán 200-230 km/h környékén haladok pályán.

Főúton, városban sem tartom be a korlátozásokat.

Odafigyelek a jelekre (VÉDA, villogó autósok, gyanúsan parkoló, potenciális mérőautó), így szinte soha nem mérnek be.

Utoljára 1 éve kaptam egy csekket (fáradtan, nyaralásból haza benéztem egy VÉDA-t), illetve olyan 2 éve egyet Ausztriából.


Édesanyám szerintem életében 4x lépte túl a sebességet, 2x jött a csekk, egyszer kiszedte a mozgó mérőautó, amivel én kilométerek százezrei alatt sem találkoztam.

2020. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
A motorosokat csak hátulról tudják bemérni, tehát ha lát egy rendőrt vagy traffit tud fékezni, még a kocsi mikor meglátja már rég belefutott, mert van rajta elől is rendszám. Kocsival is lehet száguldozni, csak nem fér el olyan kis helyen mint egy motor. Kocsi is lehet hangos... stb..
2020. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha egy yagelló egykerekező motorost lát, nem is akarja megfogni..mert az úgyis eltűnne...
2020. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Rendőrtől tudom, hogy egy rendőrautó nem is megy utána egy motoros után ha száguld. Nem látta a rendszámát, úgyse tudja utol érni stb...
2020. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
4-es teljesen jól leírta a lényeget, nem tudom, kik azok a balfékek, aki lepontozták.
2020. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván a motorosok hibája, hogy 77-el mentél lakott területen. Jó magyar szokás szerint mindig másra kell mutogatni.
2020. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

A még nem megválaszoltakra adnék válaszokat:


* Egykerekezés: FORGALOMBAN még egyszer sem láttam ilyet. Biztosan van 1-2 elvetemült jómadár, de hogy tömegek nem csinálják ezt, ebben egészen biztos vagyok.


* Túl hangos motor: Azért gyakoribb jelenség, mert autóknál nem szokás átalakítani a kipufogót, mivel macerásabb és sokba is kerül. Hogy nem büntetik, annak prózai oka van: Hangosságra nem szoktak ellenőrzéseket tartani, így maximum akkor intézkednek ezügyben, hogyha azt valaki bejelenti ÉS kimennek ellenőrizni ÉS még ott találják a motorost ÉS műszert is vittek magukkal, hogy hitelt érdemlően ellenőrizni tudják a motor hangosságát (elég sok az "és"), egyéb esetben csak megkérhetik rá, hogy ne zajongjon, feltéve, hogy más közúti szabályt nem szegett meg a rendőrök előtt. A hangosság méréséhez még annyit tennék hozzá, hogy a környezeti zajok bezavarnak, így nem feltétlenül lehet mindenhol hiteles mérést elvégezni.

2020. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Mert neki robogniuk kell, hogy had lobogjon a hajuk, és érezzék a szabadságot:

[link]

2020. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!