Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Agyi infarktus, stroke után...

Kerékhegyi károly kérdése:

Agyi infarktus, stroke után lehet valakinek jogosítványa?

Figyelt kérdés

Ki dönti el ezt a kérdést, tudtommal a körzeti orvosnak jelentési kötelezettsége van az ilyen esetekben,elsősorban mások életének óvása érdekében.

,



2020. aug. 25. 17:59
 1/4 anonim válasza:
14%
nem
2020. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne lehetne?

Rengeteg embert ismerek aki kapott már stroke-ot, mégis vezet.


Nem ezen múlik. Ha rosszul van, álljon félre és kérjen segítséget. Ha erre valaki képtelen annak viszont már nem kellene jogsit adni.

2020. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nyilván felülvizsgálják, de nem kizáró ok. van ismerősöm, aki szintén súlyosabb stroke után lett rehabilitálva és vezet.
2020. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakorvos dönti el. Akár 2. alkalmassági csoportú (köznyelvben: hivatásos) vezetői engedély is adható ilyen személynek. Persze, nem mindenkinek; a szakorvos döntésétől függ.


„az egészségi alkalmasságot csak szakorvosi vélemény ismeretében és akkor lehet megállapítani, ha a kérelmező betegségét eredményesen kezelték:

j) vérzéses vagy ischaemiás stroke / traumás intracerebralis vérzés / tranziens ischaemiás roham (TIA);”

↑ 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról:


Ha beleolvasol, meg fogsz lepődni, hogy viszonylag milyen kevés betegség, testi hiba esetén kizárt az alkalmasság, és milyen sok, és milyen esetekben lehet a szakorvosi vélemény az alkalmasság; különösen 1. alkalmassági csoport (köznyelvben: úrvezető) esetén.

(Csak egy, sokak számára megdöbbentő tény: 1. alkalmassági csoport estén semmilyen elvárás nincs a színlátással kapcsolatban: pirosat zölddel tévesztő, illetve színvak is lehet, nem számít. Sőt! Színlátási problémával 2. alkalmassági csoportú engedély is kapható, csak ezt támogató szakorvosi vélemény kell hozzá. Nyilván, ez utóbbit nem mindenki kapja meg.

Viszont, - természetesen, nem csak látás problémánál - ha az elutasító döntést a jelentkező nem fogadja el, akkor kérhet másodfokú vizsgálatot, ilyenkor már bizottság dönt.)


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (NET JOGTÁR), vagy

itt: [link] (NEMZETI JOGSZABÁLYTÁR).

2020. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!