Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionnal mennyivel lehet menni?

Kamionnal mennyivel lehet menni?

Figyelt kérdés
KRESZ szerint 80, de sokszor hallom/látom hogy 100-110-el mennek (az más kérdés hogy 90-nél le van sok szabályozva, de rengeteg nem). Szokták mondani hogy mennek 87-88-al autópályán is, pontosan hogy lehet? Illetve ha 2 hónapja gyorsan hajtottam és ezt látja a rendőr a tachográf miatt megbüntethet?
2020. aug. 18. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ne törődj te a kamionokkal, majd tudják azok hogy kell menni.
2020. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
A kamionokat a tulajdonos mindet leszabályoztatja max. 90km/h sebességre. Eleve így vásárolja. Oka egyszerű: ezzel a legoptimálisabb az üzemanyag fogyasztás. Magasabb sebességnél megugrik a fogyasztás. Tetemes költség a túlfogyasztás már 5-10 kamion esetén is, de még nagyobb, ha 50-100 kamionnal dolgoztat az a fuvaroztató.
2020. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon és a legtöbb EU-s országban 3,5 tonna össztömeg feletti tehergépjárművel lakott területen belül 50 km/h, lakott területen kívül 70km/h, autópályán 80km/h a megengedett legnagyobb sebesség. A 90km/h-s korlátozás (+2%) Az EU-s jogszabályok miatt kötelező minden 3,5 t feletti tehergépjárműben, nem a fogyasztás miatt, ezt a gyártó eleve így programozza. Van, amelyikben még lejtőn is bekapcsol valamelyik fékrendszer, de soknál ez ki van iktatva és hagyja meggurulni a szerelvényt. A gyári sebességkorláton kívül a tulajdonos is beállíttathat egy 90 alatti korlátot, hogy csökkentse a fogyasztást, amit viszont sok típusnál felül lehet bírálni az ECO mód és a tempomat kikapcsolásával.
2020. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy nem tudja hol mentél gyorsan, ha nem 100-as gurítások voltak akkor nincs para.
2020. aug. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1: mert nem érdekelhet a kamionozás? nem lehetek tapasztalatlan kamionsofőr aki tudni szeretné? nem lehet hogy 90-el mentem autópályán és aggódom hogy a rendőr megbüntet miatta?


2: azt én értem hogy 90-re le van szabályozva, a kérdésem az hogy megbüntethet-e a rendőr ha régebben gyorsan hajtottam amit lát a tachográfban.


3: na ezt így nem tudtam. sejtettem hogy eu-s szabály, de szépen összefoglaltad. köszi! :)


4: ez igaz. szóval ha régebben gyorsan hajtottam akkor azért nem büntethet meg, ugye? pl ha folyamatosan 85-87-el megyek, lejtőnél meg figyelek hogy ne ugorjam túl akkor nem lehet gond. vagy rosszul értem?

2020. aug. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!