Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugtalan vagyok a forgalomban...

Nyugtalan vagyok a forgalomban. Más is volt így? Javulhat idővel?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve megvan a jogsim, városon belül vezetgetek. Elég nyugtalan vagyok ha vezetek. Más városba nem merek átmenni. Másik autó mellé pedig alig merek beállni, az a félelmem hogy kárt teszek más kocsijában.Alapból önbizalom hiányos vagyok sajnos. Valaki aki hasonló helyzetben volt, de azóta bátran vezet??
2020. aug. 15. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alakulhat.
2020. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az megnyugtat én is ilyen helyzetben vagyok, de én azóta, amióta kárt tettem egy másik autóban.

Pedig semmi okom nem lenne rám, mert még csak mérges sem volt, annyit mondott, hogy ez csak azzal nem esik meg, aki egyáltalán nem is vezet.

Most jönne, hogy már bátran vezetek, de nem, még nekem is van hova fejlődni 😂. Bátorodni kell!

2020. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Javulhat. Sokat kell vezetni és ha lesz rutinod, akkor jó lesz.
2020. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én attól féltem a legjobban, hogy kárt teszek más autójában, és az önbizalmam sem volt a helyén. Másfél évnyi vezetés után, amikor már úgy éreztem, hogy elég jól vezetek hozzá, elmentem vezetéstechnikai tréningre. Ott billent helyre az önbizalmam. Egyik feladat után kaptam azt a pozitív megjegyzést, hogy ügyesebben vezetek, mint ennyi gyakorlattal várható lenne. Pedig én úgy voltam vele addig, hogy szerintem meg sokkal jobban kéne vezetnem. Aztán a többieket is végignézve, rájöttem, hogy a fejemben volt a baj, nem a vezetésemmel. A tréning egyébként nagyon hasznos volt, sokkal nyugodtabban vezettem utána, mert csomó mindent kipróbáltunk, gyakoroltunk, amit addig sosem csináltam. És azóta volt, hogy hasznát is vettem ennek.

Mostanra össz 3 éve vezetek, egyáltalán nem parázok már, sőt tökre élvezem, kicsit addiktív is nekem a dolog, de néha vannak ilyen flashbackjeim, hogy egy-egy helyzetben bevillan, hogy én ezt nem tudom megcsinálni vagy megoldani, és úgy érzem magam, mint kezdő koromban. Aztán mégis megyek, megoldom a szitut, mert nincs idő tökölni, el is múlik rögtön a rossz érzés.

2020. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javulni fog idővel.
2020. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Már is jobban érzem magam, hogy nem reménytelen a helyzet.:) Nem adom fel:D
2020. aug. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!