Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik kresz szabály(oka)t...

Melyik kresz szabály(oka)t nem tartjátok be, és kb mennyiszer?

Figyelt kérdés

mi az a kreszabály ami nem érdekel titeket, tehát tudod hogy van, de mégse, akár többször is.Mi volt az utolsó...



felénk van egy kétsávos út. Ahogy fordulok balra először be kell mennem a külső sávba, majd vissza. Elég rosszul van megoldva, na hát én azon átmegyek főképp ha a külsőben vannak. (ez volt az utolsó kresz szabály amit áthágtam)

Azon kívül néha előfordul záróvonal (ez csak körültekintéssel hogy ne másra ráncsam rá a kormányt, ha nem tudok besorolni, mert nem engednek be akkor hagyom és megyek szabályosan.) gyorshajtás(kb10 km/h) kétszer bebambultam és átmentem a piroson. Zebra elsőbbséget nem adtam.

velem kb ezek fordultak elő... és veled....


2020. aug. 7. 21:40
A kérdező szavazást indított:
Gyorhasjtás
Elsőbbség meg nem adás
útburkolati jel figyelmen kívül hagyása
Piros lámpa tovább hatás
buszsáv jogosulatlan használata
vezetés közben kézben tartott mobiltelefon
kerékpársávon történő közlekedés
irányjelzés használatának elmulasztása
szabálytalan sávváltás
előzés szabályainak megsértése
32 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A leggyakoribbra szavazzatok légyszíves....
2020. aug. 7. 21:41
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
A leggyakoribbat kihagytad: STOP táblánál megállás nélkül továbbhajtok, mintha sima macisajt lenne.
2020. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

igazad van....

sajna 10 lehetőség van, de vegyük az útburkolatra, a többség fel van festve.... :) de jó észre vétel pacsi

2020. aug. 7. 21:51
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
A sebességkorlátokat 10-15%-kal meg szoktam haladni, amikor a forgalom engedi.
2020. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ha több van akkor többet is lehet ìrni
2020. aug. 7. 22:01
 6/15 Alex Fly ***** válasza:
61%
Kerékpárral ha tehetem, akkor nem használom az idióta szeparált gyászokat, hanem inkább maradok a használható és biztonságosabb úttesten (természetesen ez a forgalomtól is függ). Vagy 10-15 méteres szakaszon néha járdázok...
2020. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Fura, hogy a gyorshajtásra szavaztak a legtöbben eddig. Ha a helyszíni bírságot leszámítjuk, akkor a tűréshatáron belüli sebesség szerintem még nem számít annak... Szóval én egyik lehetőségre sem tudok szavazni, mert mindegyiket betartom (a gyorshajtásos kitétellel).
2020. aug. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
74%
@7: attól függ, mit nevezel tűréshatárnak. Ha a helyszíni bírság 2-3 km/h-s toleranciáját, akkor igazat adok. De ha a közigazgatási bírság esetében büntetlenül megúszható 15 km/h-t, az már teljesen más lapra tartozik: lakott területen ez majdnem 40%-ot jelent, ami már igencsak durva gyorshajtásnak számít és józanul gondolkodva teljességgel elfogadhatatlan. Nem kellene visszaélni a hatóság jóindulatával...
2020. aug. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

A sebességhatár fölött szoktam menni 10-20 km/h-val, bár az építkezéseknél, veszélyes helyeknél -ahol sokan abszolút figyelmen kívül hagyják a limitet- pont, hogy szigorúbb vagyok önmagamhoz.


Ezen kívül vadveszélyes szakaszokon van, hogy nem haladok fokozott figyelemmel, megyek tovább úgy,ahogyan addig.


Torlódás esetén megesik, hogy egy nagyobb jármű miatt bent ragadok lámpás kereszteződésben vagy veszélyes helyen.


Ezen kívül a dudát es fénykürtöt nem csak veszélyhelyzet elhàrítására használom, de utólag is szoktam azzal díjazni a rám nézve veszélyes manővereket.


Bringával az érzékelőhurkos lámpáknál nem varom meg, míg tíz perc múlva jön egy autó, amit érzékel a hurok, ilyenkor (és csakis ilyenkor) átmegyek a piroson körültekintés után. Ugyanígy gyalogosként is átmegyek a vasúti atjárón, ha a sorompó tíz percen túl is zàrva tartható és le van zàrva. Tömegközlekedési eszközre oedig felszállok akkor is, ha az indítasjelző szól, mert sokszor nem várják meg annak működtetésével a járművezetők a felszállás befejezését.

2020. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
A franciáktól kaphatsz 45 eurós büntetést 1 km túllépés miatt, ha 80 helyett 81-el fotóznak le.
2020. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!