Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nekem jön mièrt èn vagyok...

Ha nekem jön mièrt èn vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Kövi szitu:

lámpa előtt sávváltás. távolság van, sebessè jó. index megvan, bemegyek a lámpa előtt.nekem az a sáv kellett. bementem vált a lámpa. elhatároztam megállok, mivel nem fèrtem volna be. pici fèk a mögöttem lèvőnek jelezvèn hogy mi a szándèk. picit várok, intenzìvebb, de hogy ne jöjjön belèm kiengedem egy picit, ezèrt vonal mögè kerülök de a zebra előtt vagyok 3 m rel. a mögöttem lèvő padlófèkkel a vonal előtt állt meg, ès majdnem belèmjön. kiszál ès elkezdi mondani hogy èn lettem volna a hibás.... èn közöltem vele hogy amig nem padlófèkezve állok meg előtte addig csendbe lehet maradni, ès szerencsèje hogy kiengettem az autót a lámpánál....

most akkor mit hibáztam, elvègre ha èn nem èrtem volna àt ès nem is èrtem át, akkor neki amúgy is meg kellett volna álnia a vonal előtt... tanács vèlemèny mit hogy kellett volna csinálni?


2020. júl. 26. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

"pici fèk a mögöttem lèvőnek jelezvèn hogy mi a szándèk"


Ugye tudod, hogy ezt rajtad kívül senki nem értette...


Aki a belső sávban jön, elsőbbsége van (kivéve egy-két esetet, de itt nem erről van szó).

Akkor is elsőbbsége van, ha gyorsan jön.

Akkor is, ha későn fékez.

2020. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Minden esetben az a hibás aki hátulról megy bele a másikba kivéve a büntetőfékezést. Szerintem csak beparázott, vagy mennyivel a lámpa előtt váltottál sávot? Lehet úgy értelmezte hogy szivatni akarod és azért mentél elé hogy lefékezd.
2020. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Bementel vki előtt a lámpa előtt és lassítottál, hogy hátha pirosra vált a lámpa?
2020. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
akkor pontosìtok, amikor beèrtem a sávba akkor követèsi megvolt, èn 65 tel mentem 70 es táblánál, ő se jött nagyon többel... tehát nem hùztam rá....
2020. júl. 26. 21:30
 5/13 A kérdező kommentje:
kb 50 m volt a lámpa sávváltás között
2020. júl. 26. 21:31
 6/13 A kérdező kommentje:
amikor odaertem volna 70 nel akkor piros lett volna már, îgy viszont 40 nèl volt a nagyobb fek a lampat neki is latnia kellett volna
2020. júl. 26. 21:35
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"pici fèk a mögöttem lèvőnek jelezvèn hogy mi a szándèk. picit várok, intenzìvebb, de hogy ne jöjjön belèm kiengedem egy picit"


Ennyire nem kell óvatoskodni, mert megzavarja a mögötted jövőt. Inkább fékezz folyamatosan.


Ha beléd jött volna, ő lett volna a hibás.

2020. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tehat 7 es ha jol ertrm abben a szituban amiert tul ovatos voltam már atment ilyen tesze toszava aki nem tudja hogy menjen vagy megaljon...?
2020. júl. 26. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

#8 Igen. Ha nem akarsz sárgán átmenni, akkor legyél egyértelmű.


70-es tempónál általában jobb ha átmész. Én ilyenkor még gyorsítok is kicsit inkább.

2020. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

70-esnél hosszú a sárga, minimum 5 másodperc. Nem voltam ott, de lehet hogy lazán átértél volna a sárgán.

Nem te lettél volna a hibás, de engem is felidegeltél volna, ha bejössz elém és aztán befékezel a sárgánál, amin még simán átértem volna.

2020. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!