Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent ez a rendőri...

Mit jelent ez a rendőri karjelzés?

Figyelt kérdés

Mit jelent ez a rendőri karjelzés, és a kresz melyik pontja hivatkozik rá?


Előre is köszönöm,

[link]



2020. júl. 9. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
A rendőr ELŐTT kell jobbra elkanyarodnod.
2020. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

#1


Leülhet, 1-es.


A rendőrnek ez a pozíciója azt jelenti, hogy csak a szemből érkezők haladhatnak.

Hiába áll feléd oldalirányban, a kinyújtott jobb kéz tilos jelsést ad neked.

2020. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 1 órája ezen rugózok, kreszteszt.net-en futottam bele, azt hittem ismerem az összes karjelzést, de ez megfogott. Minden erre vonatkozó részt átnéztem a KRESZ-ben de nem találtam választ a kérdésre. Ment a zöld kéz!
2020. júl. 9. 21:38
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

#3 Nincs mit.


Ha ugyanígy oldairányban áll, és a bal karját nyújta előre, akkor a szemből jövőket stoppolja.


Ilyenkor egyenesen vagy balra a rendőr mögött, jobbra pedig a rendőr előtt kanyarodhatsz.

2020. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Na ezzel most én mondtam oltári nagy baromságot.


Vajon miért?

2020. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenhol keresem, magamnak akartam megtalálni a választ, de nem sikerül. :(
2020. júl. 9. 22:05
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


A jobb kezében van a bot, azzal adja a fő jelzéseket. Olyan jelzés nincs, amit a #4-esben írtam.

2020. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ohhh. Köszönöm! Van esetleg tipped, hogy honnan érdemes tájékozódni az ilyenekkel kapcsolatban? Jövő pénteken vizsgázom, és szeretném ha flottul menne.

Előre is köszi,

2020. júl. 9. 22:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Miből tanulsz? E-titan és kreszkönyvekben általában benne van minden.


kreszteszt.net oldalon ha csinálsz teszteket, ott magyarázatot is kapsz a válaszadás után


E-titanban lévő teszteket nagy eséllyel viszontlátod vizsgán. Különösen a képes/videós kérdéseket.

2020. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Itt van egyébként a jogtár:

[link]


II. RÉSZ

Közúti jelzések

A rendőr jelzései


6. § (1) A forgalmat az útkereszteződésben irányító rendőr karjelzései:


d) ha a rendőr jobb karját vízszintesen maga elé nyújtja, bal karjával pedig maga elé int, a balról érkező járművek - a rendőr előtt - balra bekanyarodhatnak; a jelzés nem tiltja a balról érkező járművek egyenes irányban való továbbhaladását vagy jobbra bekanyarodását, de a többi irányból érkezők részére a továbbhaladás tilalmát jelenti;

2020. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!