Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek jogosítvány igénylő...

Vezethetek jogosítvány igénylő lappal?

Figyelt kérdés
Voltam ma az okmányirodában jogosítványt igényelni viszont nem kérdeztem rá, hogy ezzel a papírral lehet e vezetni..egyik barátom is ma volt bent igényleni neki azt mondták, hogy lehet. Azt tudom, hogy régen lehetett aztán ezt megszüntették de elvileg valamilyen 2020-as rendelet szerint lehet vele újra vezetni és a lapra sincs rá írva, hogy nem lehet. Az értelmes és lényegre törő válaszokat előre is köszönöm!

2020. júl. 8. 16:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Én tegnap újítottam meg a jogsimat. Mivel nekem már 10 éve van B kategóriára jogsim így megújítás miatt vezethetek vele, ez rajta is van a lapon, viszont csak belföldön jogosít fel vezetésre! Arra az időre ameddig nincs meg a jogsi.

Ha friss jogsi az adott kategóriából akkor nem lehet vezetni, soha nem is lehetett. Ha új kategória miatt kell új jogsit csináltatnod akkor a már régóta meglévő kategóriákkal vezethetsz de az újonnan szerzet kategóriából még nem.

Én 3 éve raktam le C-re ugyanúgy kaptam igénylő lapot a B kategóriát vezethettem de a C-t addig nem.

2020. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%

#10


Nem csoda, hogy fejeltlenség van, ha még a kormányhivataloknál sem képesek követni a hatályos változásokat.


"Melyek a járművezetésre jogosító okmányok Magyarország területén? Vezetői engedély, nemzetközi vezetői engedély, új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig: az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap"

[link]


Az pluszban bekavar, hogy ezek szerint a vészhelyzetben módosított törvények között változott ez is, mint ahogy az elsősegély vizsgakövetelény is, de az hatályát vesztette a vészhelyzet lejártával.


Ez a módosítás úgy néz ki megmaradt.


A hatályos jogszabályt lepontozóknak meg gratulálok.

2020. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%

#11


#10-es linkelte és idézte a hatályos jogszabályt.

2020. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Miután kiderült, hogy változott a jogszabály 2020.06.18-tól, aszerint vezethetsz "a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap" az igényléstól számítva 30 napig.


DE


Ezt valószínűleg az egyszerű közlekedési rendőr nem fogja tudni, mint ahogy jelenleg még a kormányhivatalnál sem feltétlenül tudják.


Ezért ha meg akarod spórolni a kellemetlenségeket, várd meg a jogsidat.

2020. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
10%

“ a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig”.



Igen, amikor cseréled.


A vezeti jogosultság még mindig akkor áll csak fent, ha van vezetői engedélyed. Mivel elsô jogsis vagy, nincs bejegyzett érvényes kategóriád.

2020. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
9%

Ha értelmeznétek is!!!!!


Ott van, hogy az “új”!!!!


“ a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig”


Ez a jogsicserére vonatkozik nem az első vezetői engedélyre😂

2020. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

#15


Ez változott 2020.06.18.-án.


Előtte így szólt:


"új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig:

az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap"

2020. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

Igen, most lecsökkentették 30 napra és az új szó került bele. Ha figyelmesen elolvasod, akkor értelemszerű, hogy az a/ pont alatti pontok tehat aa/ ab/ stb az a/ pont fennállása esetén érvényesül. Ott meg az elvesztést, lopást stb van meghatározva. A ki nem állított első jogsit nem lehet elveszíteni és ellopni.


Az új vezetői engedély szó nem az első jogsit jelenti ez értelemszerű.

2020. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

“ (2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig

aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,

ab) az elektronikus ügyintézési ponton keresztül sikeresen benyújtott vezetői engedély pótlás iránti kérelemről az elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat;

b) a külföldi hatóság által kiállított érvényes vezetői engedély Magyarország területén történő

ba) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,

bb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a bejelentésről szóló jegyzőkönyv

és a vezetői engedélyt kiadó külföldi ország hatósága által kiállított, a vezetői engedély adataira, érvényességére és a vezetési jogosultság tartalmára vonatkozó igazolás, a feljelentés vagy jegyzőkönyv kiállításának napjától számított legfeljebb 30 napig.

c) az érvényes magyar vezetői engedély

ca) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,

cb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a külföldi vagy magyar hatóságnál tett bejelentésről szóló jegyzőkönyv,”


Ha nem tették volna bele az “új” szót akkor igaz volna.


De mivel benne van, így az első jogsi nem új, az nem újított, hanem első vezetői engedély.

2020. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%

#18


Lecsökkentették 30 napra, és kivették a "az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély" kitételt


Az "új" szó maradt. Azzal, hogy kivették a "lejárt" kitételt, ezzel már érvényes a friss jogsira is.

2020. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!