Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek jogosítvány igénylő...

Vezethetek jogosítvány igénylő lappal?

Figyelt kérdés
Voltam ma az okmányirodában jogosítványt igényelni viszont nem kérdeztem rá, hogy ezzel a papírral lehet e vezetni..egyik barátom is ma volt bent igényleni neki azt mondták, hogy lehet. Azt tudom, hogy régen lehetett aztán ezt megszüntették de elvileg valamilyen 2020-as rendelet szerint lehet vele újra vezetni és a lapra sincs rá írva, hogy nem lehet. Az értelmes és lényegre törő válaszokat előre is köszönöm!

2020. júl. 8. 16:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
49%

Ha most szerezted meg az első kategóriád, és még nem volt plasztikkártyád, akkor NEM.


Ha már volt egy másik kategóriád, akkor igen, de csak olyan kategóriájú járművel, amire már megvolt a jogsi.


Én mondjuk A-t B után csináltam, és le kellett adnom a plasztikkártyát, a papírral is vezethettem autót, de motort nem.

2020. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos nem. Amíg nincs vezetői engedélyed addig nem, ha most szerezted


Ha sima jogsicserés vagy, mert lejárt, akkor igen a lappal vezethetsz.

2020. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
24%
maximum áramot!
2020. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondták a másik ismerősömnek, hogy lehet vele egy új 2020-as rendelet szerint?
2020. júl. 8. 16:44
 5/37 anonim ***** válasza:
17%
#4 Szerintem félre értette az ismerősöd, mert nincs eféle rendelet.
2020. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
15%

Az van, hogy ha már van jogosítványod, akkor új jogosítvány igénylésénél adnak egy papírt, amivel vezethetsz a korábbi jogosítványodnak megfelelően, akkor is, ha már lejárt az előző jogosítványod. Ezt addig használhatod amíg nem érkezik meg az új kártya (vagy amíg le nem jár, de bőven elég szokott lenni).


Mivel neked nem volt korábbi jogosítványod, így az esetedben ez még nem áll fenn.

2020. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 8. 17:40
 8/37 anonim ***** válasza:
28%

"és a lapra sincs rá írva, hogy nem lehet"

Hm, a vécépapírra sincs ráírva hogy nem lehet vele vezetni. Akkor lehet?

2020. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 D. Brasco ***** válasza:
18%
Egy kabaré,hogy ez a kérdés még mindig heti szinten felmerül az oldalon.......
2020. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Igen, vezethetsz vele, de csak Magyarország területén. Múlt hónap 18-tól módosult így a jogszabály.


326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

„JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK”

„3. § (2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig

aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap *”

* Megállapította a 284/2020 (VI. 17.) kormányrendelet 45. § (1). Hatályos: 2020. VI. 18-tól.


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (NET JOGTÁR), vagy

itt: [link] (NEMZETI JOGSZABÁLYTÁR).

2020. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!