Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pirosra váltott lámpánál...

Pirosra váltott lámpánál mennyinek kell lennie a távolságnak két álló autó között?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy ha lejt az út véletlenül, rágurulhat a másik az egyikre, vagy az egyik a másikra...

Köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 15. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Fogsz egy mérőszalagot, és kiszállsz megmérni?

Nincs megadott távolság, ne menj neki a másiknak az a lényeg.

2020. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Úgy tanítják, akkora távolságot tarts, ha az előtted álló nem tudna elindulni (műszaki hiba)) akkor tolatás nélkül ki tudd kerülni.

Ez ideálisnak mondható, nyílván, ha vannak egyéb körülmények (pl kijelölt gyalogos átkelő) azt figyelembe kell venni

2020. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
ha emelkedő van, akkor nagyobb helyet hagyok, de egyébként sincs értelme nagyon közel állni.
2020. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Most a virus idejében 2 méternek kell lenni.
2020. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom hogy fél méter kell (aztán persze lehet hogy tevedek), ugye pont az emelkedős rágurulás miatt. Szóval ha te mondjuk megállsz valaki mögött 20 centivel és ő rádgurul akkor te leszel a hibás, szerintem ez amúgy teljesen korrekt.
2020. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Az én oktatóm azt tanította, hogy olyan távolságra álljak, amekkoráról rálátok a hátsó kerekeire, hogy ha kerülni kell valamiért, akkor tolatás nélkül tudjam kerülni.
2020. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

+ amíg piros a lámpa addig tartsd benyomva a féket folyamatosan és akkor nem fogsz nekikoccanni ha lejtő után van a lámpa.

Fordított esetben meg nem tudsz mit csinálni ha ő gurul vissza, max nyomod a dudát h hátha észreveszi...

2020. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nincs előírt távolság.

De nem érdemes nagyon közel állni, mert ha pl. jön egy mentő, akkor nem fogsz tudni lehúzódni.


Én csak akkor szoktam nagyon ráállni az előttem lévőre, ha ezzel a mögöttem jövőt segítem (pl. ha csak így tud kisorolni a kanyarodósávba)

2020. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Semennyi.
2020. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Valóban hasznos lehet egy biztonsági távolságot tartani, a korábban leírtak miatt. Belvárosban,csúcsidőben, nem ritka az egy méteren belüli közelség.(a kezdő vezetők nagy rémületére)

Különben nincs rá előírás.

2020. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!